E hënë, 6 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

FOTO/ Grabitja në Tiranë, si u kap në flagrancë një nga autorët

Një grabitje ka ndodhur mëngjesin e sotëm te rruga e “Barrikadave” në Tiranë. Dy persona kanë tentuar të grabisin pronarin e një pike “Exchange”, i cili po çonte çantën me para në bankë.

Madje, ata e kanë goditur 50-vjeçarin me levë. Ngjarja ka ndodhur pranë pikës së këmbimit valutor, ndërsa policia ka arrestuar në flagrancë një nga autorët, siç duket edhe në foto, identiteti i të cilit nuk dihet ende.

Autori tjetër ka arritur të largohet me paratë, ndërsa policia po vijon punën për kapjen e tij. Mësohet ndër të tjera se policia përdori altoparlantët e makinës duke u berë thirrje drejtuesve të mjeteve për t’i hapur rrugën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...