E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

flagrance

Video e rëndë Tiranë, Policia e ndaloi, tentoi të shtypë me makinë burrë e grua

Tiranë Parandalohet nga shërbimet e Policisë, përshkallëzimi i mëtejshëm i një konflikti që mund të përfundonte në vrasje të dyfishtë. Tentoi të godiste me mjet, një...

Tiranë, arrestohen në flagrancë 6 shtetas, për vepra të ndryshme penale

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve : A. L., 24 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik dhe të banesës së tij...

Tiranë, arrestohen në flagrancë 3 shtetas, për vepra të ndryshme penale

Nga specialistët për Hetimin e Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. B., 45 vjeç, pasi nga kontrolli fizik dhe i mjetit...

Donte të grabiste marketin me kallashnikov, pranga të riut në Kamëz

Policia i ka vënë prangat një 20-vjeçari ditën e sotme në Kamëz, pasi akuzohet se kishte planifikuar të vidhte një market në Laknas. I riu...

Arrestohen në flagrancë 3 persona, ja pse akuzohen

Tre persona kanë përfunduar në pranga në Elbasan. Policia ka njoftuar se “Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, tre shtetas...

E kapën në flagrancë në hotel/ “Zogu i Tiranës”: Nuk e bënim për lekë

Hermes Nikaj i njohur gjerësisht si “Zogu i Tiranës” ka përfunduar në pranga si i dyshuar për kryerjen e veprës penale të “Shfrytëzimit të...

EMRI/ Gjurmohej prej vitesh, kush është fieraku që iu sekuestruan 12 mln euro

Zbardhet identiteti i fierakut, të cilit iu sekuestruan pasuri të luajtshme dhe të paluajtshme me vlerë të përllogaritur 12 milionë euro. Arjan Shanaj gjurmohej...

Telefona celularë dhe para, arrestohen në flagrancë 6 policë në burgun e Peqinit

Janë arrestuar në kushtet e flagrancës 6 punonjës të burgut në Peqin. Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm në Burgje, në bashkëpunim me Prokurorinë e...

Shpërndante kokainë, kapet në flagrancë trafikanti në Kavajë

Finalizohet operacioni policor antidrogë i koduar “Pedonalja”, për goditjen e shpërndarjes në doza të vogla të lëndëve të forta narkotike. Sekuestrohen 27 doza Kokainë, 740.000...

204 kg marijuanë drejt Malit të Zi, si u kap në flagrancë shkodrani

Goditet një tjetër tentativë për trafik të lëndëve narkotike, në kuadër të finalizimit me sukses të operacionit policor të koduar “Liqeni”. Policia ka arrestuar...

Të fundit

Kinematografi/ Nëse po kërkoni aksion në ekran, Tirana Today sjell rekomandimin

Titulli: “Wrath of Man” Zhanri: Aksion, Thriller, Krim Viti: 7 maj 2021 Kohëzgjatja: 1 orë e 59 minuta Regjia: Guy Ritchie Aktorët: Jason Statham, Holt McCallany, Josh Hartnett Një nga...

Covid-19/ Brataj: Parashikohet një valë e re në vjeshtë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se ka një parashikim, për një valë tjetër të Covid-19, gjatë stinës së vjeshtës. Deklarata e Brataj...

Bisedime me SHBA? Motra e Kim Jong un paralajmëron Uashingtonin: Do zhgënjeheni

Motra e Kim Jong-un ka hedhur poshtë shpresat për një përparim në bisedimet për armët bërthamore me SHBA, duke paralajmëruar Uashingtonin se do të...

A duhet të krijojmë heronj për të frymëzuar rininë në krizë besimi?

Nga: Mentor Kikia Shoqërisa shqiptare është në krizë. Muk është thjeshtë krizë ekonomike, për bukë dhe rroba. Eshtë kriza e madhe e besimit, kriza e...

Vatikani notë proteste Italisë për projektligjin kundër homotransfobisë

Selia e Shenjtë zbret në fushë kundër projektligjit Zan, projektligjit kundër homotransfobisë. Nisma vjen drejtpërdrejt nga Sekretariati i Shtetit, organi drejtues më i afërt...