E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Vendimi/Grida Duma i jep fund martesës me ish-pedagogun e saj

Ish-deputetja e PD, Grida Duma, është divorcuar nga bashkëshorti Ilir Shqina. Në vendimin e Gjykatës thuhet se kërkesa për divorc është kërkuar nga vetë Grida Duma.

Ilir Shqina ka qënë pedagog i Gridës, dhe ka punuar si diplomat në Ambasadën shqiptare në Slloveni.

Aktualisht ai punon në Ministrinë e Jashtme, ndërsa nga martesa me Grida Dumën kanë një djalë.

Grida e cila është 42 vjeç, u martua në moshën 20-vjeçare pasi u dashurua me pedagogun e saj.

Vendimi i Gjykatës   

Nr.1057 VENDIMI                                                                             Tirane, më 11.03.2019

 

SHPALLJE E VENDIMIT GJYQËSOR PER AFISHIM

(PER EFEKT NJOFTIMI)

Pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë është gjykuar çështja civile me Nr 1057 Vendimi,  Dt.15.02.2019  me pale ndërgjyqëse:

PADITES:                    GRIDA SHQINA(DUMA)

I PADITUR:                 ILIR SHQINA

OBJEKTI:                    ZGJIDHJE MARTESE

Gjykimi është kryer në mungesë të ILIR SHQINA

Me adrese: BLV. “ZHAN D’ARK”, PLL.155/1, AP.32, TIRANE

Meqënëse nuk është arritur komunikimi i vendimit  për një nga shkaqet e parashikuara nga neni 130 e vijues të K.Pr.Civile, bëhet kjo shpallje me efekt 20 (njëzet) ditor për efekt komunikimi, me anë të afishimit të njërës kopje në Gjykatën ë Rrethit Gjyqësor Tiranë, një kopje do të afishohet pranë vendbanimit të fundit të personit në mungesë, si dhe një kopje në faqen zyrtare të internetit të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Bashkëlidhur po Ju dërgojmë dy kopje të shpalljes, nga të cilat njëra kopje e kësaj shpallje të afishohet pranë vendbanimit të fundit të ILIR SHQINA dhe kopja tjetër të kthehet sërish pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë me mbishkrimin që shpallja është afishuar si dhe datën e afishimit.

K/SEKRETARE

Valbona SADIKU

 

Zbardhet dokumenti/Grida Duma ndahet nga bashkëshorti

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...