E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Këto 5 shenja horoskopi e kanë të vështirë të thonë fjalën ‘të dua’

Edhe nëse lidhja po shkon mrekullisht mirë, nga disa njerëz nuk do ta dëgjoni kurrë fjalën “Të Dua”. Nëse e dëgjoni, bëni mirë ta regjistroni diku, pasi mund të kalojnë vite deri në herën tjetër.

Gjëja e parë që na shkon ndërmend është horoskopi! Gjithçka është e shkruar në yje, kështu që merreni me qetësi. Prej këtyre shenjave nuk do ta dëgjoni dhe aq shpesh fjalën “Të dua”.

Binjakët

Binjakët vdesin të përjetojnë eksperienca të reja, prandaj kur vjen puna tek përfshirja në një lidhje, nuk janë dhe aq të shpejtë. Ata duan t’i mbajnë gjërat nën tension, gjithë kohës interesante, prandaj prej tyre nuk do të dëgjoni të thonë “të dua” shpesh, edhe nëse ju duan vërtetë.

Komunikimi me ta mund të jetë çelësi i marrëdhënies tuaj të shëndetshme, prandaj nëse nuk është dhe aq romantik, kuptojeni.

Virgjëresha

Nëse ekziston dikush që analizon çdo detaj në një lidhje, ajo është Virgjëresha. Ato duan që çdo gjë të jetë perfekte para se të thonë “të dua”. Kur njerëzit e kësaj shenje bien në dashuri, tendenca për të qenë perfektë i bën ata të zbulojnë shumë të vërteta brenda zemrës së tyre. Një Virgjëreshë do kohë për tu përfshirë në një lidhje, por nëse e bën, janë partnerë të shkëlqyer.

Akrepi

Akrepi përpiqet t’i rezistojë ndryshimeve. Mezi përfshihen në një marrëdhënie dhe sado të ndjejnë e kanë të vështirë të thonë fjalën magjike. Ama nëse një Akrep të thotë “të dua”, kuptojeni që gjërat janë shumë, po shumë serioze.

Bricjapi

Si shenjë toke, Bricjapët janë të orientuar drejt misioneve dhe shumë praktikë. Nuk nxitojnë të bien në dashuri dhe kur lidhen, analizojnë gjëra të tjera para se të bëhen romantikë. Nëse ata e shohin që lidhja s’shkon, romanca mbaron aty pa e zgjatur asnjë minutë më shumë.  Nuk investojnë kurrsesi në gjëra për të cilat intuita i thotë të kundërtën.

Ujori

Shpirti i lirë i Ujorit ka një nevojë të pashpjegueshme për t’u ndjerë gjithë kohës i pavarur. Kur lidhen duhet një kohë shumë e gjatë për t’i shprehur ndjenjat e tyre, por kjo s’do të thotë që nuk dashurojnë.

Nëse gjejnë të duhurin, do të bëjnë gjithçka për tu përfshirë plotësisht. Kjo do kohë, kështu që merreni me qetësi me një Ujor dhe shijoni shoqërinë e tyre./anabel

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...