Aktualitet

Vaqarr/ Udhëtonte me fëmijët e mbesat, gjobitet për transport kopshti


               Publikuar në : 21:13 - 13/01/20 M S

Një qytetar nga Korça tregon në “Stop” se është ndaluar nga policia, e cila i ka kërkuar sediljen e posaçme për fëmijët. Ai thotë se fëmijën e ka 12 vjeç dhe shumë të shëndoshë për këtë lloj sedilje.

Por policia e ka gjobitur dhe në gjobë thuhet se ka kundërshtuar forcat e policisë. Denoncimi i radhës për një problem të ngjashëm vjen nga Rigels Ymeri, një banor i Vaqarrit, i cili tregon se janë 12 veta në familje dhe para 3 muajsh ka marrë një makinë 7 vendëshe.

Një të shtunë e ndalojnë dy policë dhe i vendosin një gjobë 400 mijë lekë për komision me argumentin se çon fëmijë për transport në kopsht. Rigelsi thotë se në makinë ka patur tre vajzat e motrës dhe djalin e tij, asnjëri në moshë kopshti.

Tek OASH Tiranë thonë se nuk janë të autorizuar të japin shpjegime për median. Por gjoba është vënë dhe ai nuk ka paraqitur dokumentet. Sa për faktin që është e shtunë, zyrtarët mendojnë se ka kopshte që rrinë hapur edhe të shtunën. /tvklan

 


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT