E premte, 10 Korrik, 2020
20 C
Tirana

Pushimi i çështjes për Bashën/ Braçe: E shpëtoi sistemi që ngriti vetë

Më të lexuarat

“Çdo veprim i njëanshëm do të përbënte prishje të marrëveshjes”, PD i përgjigjet Ramës

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ftesës së kryeministrit Rama, i cili u shpreh i gatshëm për të arritur konsensus me opozitën jashtë parlamentare....

Ngjela: Me lista të hapura, Sokol Olldashi e rrëzon sërish Bashën nga PD

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, shprehet se korrupsionit të lartë shtetëror po i vijnë tre kërcënime: reforma në drejtësi, reforma antikorrupsion dhe reforma e...

Presidenti i infektuar hoqi maskën në konferencë! Gazetarët, zero tolerancë ndaj tij

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro para disa ditësh konfirmoi se ishte infektuar me koronavirus. Rikujtojmë se herë pas here ai injoronte pandeminë duke thënë se...

Pandemia/ Italia mbyll kufijtë me 13 vende

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, ka publikuar listën e 13 vendeve me të cilat Italia do të mbyllë kufijtë. Në listën e publikuar nga...

Ishte shpallur i humbur, kryebashkiaku gjendet i pajetë në një mal

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon, është gjetur sot i pajetë nga policia pak orë pasi u shpall i humbur. Ishte vajza...

Meta publikon fotot me Thaçin nga Gjiri i Lalzit, ja kush tjetër ishte me ta

Presidenti Ilir Meta ka publikuar foto nga takimi në Gjirin e Lalzit me homologun e tij kosovar, Hashim Thaçi. Nga fotot e publikuara nga kreu...

Pamje të rralla/ Ndodh 1 në 80 mijë raste, vjen në jetë fëmija me ‘këmishë’ (FOTO)

Një foshnje në maternitetin ‘Koço Gliozheni’ në kryeqytet, ka lindur i mbështjellë me qese amniotike, që në gjuhën popullore cilësohet si 'i lindur me...

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

Djali i saj u gjet i vetëm në varkë, zhduket aktorja e njohur amerikane

Aktorja e njohur amerikane, Naya Rivera, është shpallur e humbur pasi djali i saj i vogël u gjet i vetëm në një varkë në...

“Do ta rikthejmë Milanin në një superfuqi”, zyrtari i njohur shpalos planin që ka

Për hir të së vërtetës performanca e Milanit këto kohët e fundit nuk ka qenë shumë e kënaqshme! Të shumtë janë personat që thonë se...

Zv/ kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Tiranës, për të pushuar akuzën për falsifikim kundër Lulzim Bashës dhe dy zyrtarëve të PD-së, lidhur me dosjen e lobimit në SHBA. Braçe thotë se Basha përsëri nuk u gjykua, dhe se është i vetmi politikan që nuk gjykohet kurrë për akuzat.

Me anë të një analize të përcjellë në Instagram, ai është i mendimit se kryedemokrati Basha ka qenë dhe mbeti i vetmi politikan që nuk gjykohet për akuzat që rëndojnë mbi të.

Madje, asnjëherë nuk është trajtuar si i barabartë para ligjit. I shqetësuar lidhur me këtë situatë, Braçe shkruan më tej se Shqipëria ka dy standarde. Një për qytetarët e thjeshtë, dhe tjetri për Bashën që ka avokatët e tij. Sipas Braçes, ende jemi me sistemin e vjetër, të pandershëm që ka ndërtuar Basha.

Statusi

PERSERI NUK U GJYKUA PER
DY AKUZA TE NGRITURA NGA PROKURORIA!

LULZIM BASHA ISHTE DHE MBETI
I VETMI POLITIKAN QE NUK GJYKOHET KURRE PER AKUZAT MBI TE!

Kurre nuk eshte trajtuar si i barabarte para ligjit!

Ky vend ka dy standarde:
Njeri per qytetaret dhe cilindo tjeter qe nuk ka prokuroret e gjykatesit e tij;

Tjetri per Lulzim Bashen qe ka gjithnje prokuroret, gjykatesit, avokatet e tij,
te cilet kane emeruar prokuroret e gjykatesit qe as hetojne e as gjykojne vec nje politikan-Lulzim Bashen.

Kush e ngaterron kete duke e treguar si produkt i #ReformaneDrejtesi, gabon!

Ky eshte ende sistemi i vjeter i padrejte, i pandershem, politik e banal qe ka ndertuar Lulzim Basha me ministrin e tij te drejtesise.

Kesaj rradhe eshte edhe me e qarte,
por edhe me e turpshme;

Nje lobist amerikan, ne maredhenie ligjore e publike me PD, materializuar me firma te tij e te Lulzim Bashes,
ka deklaruar ne cdo zyre ligjore te SHBA se ka marre prej PD permes nje kompanie ne maredhenie me te,
670 000 DOLLARE!

Ne zyrat ligjore te Shqiperise, Lulzim Basha as qe i ka deklaruar ato!

Pyetja qe priste pergjigje nga prokurore e gjykates bashke, mbetet e thjeshte:
TE KUJT JANE 670 000 DOLLARET E PAGUAR E TE DEKLARUAR NE AMERIKE?

Lobisti ne marredhenie me PD e Lulzim Bashen, thote qe jane te PD dhe kompanise qe ka vepruar per llogari te saj.

Lexo edhe :   Lulzim Bashës nuk ka kush t’i trokasë në derë

Lulzim Basha nuk thote asgje!
Madje nuk thote as qe lobisti i tij genjen nen betim!

Lexo edhe :   Lulzim Bashës nuk ka kush t’i trokasë në derë

Kete duhet te zbardhte prokuroria e te gjykonte gjykata.

Por Lulzim Basha nuk gjykohet kurre!
Ka gjithnje gjykatesit e prokuroret qe i garantojne imunitet, mungesen e nje gjyqi per te!

Ky eshte SISTEMI i tij, i tyre dhe eshte ende ne kembe!

 

View this post on Instagram

 

PERSERI NUK U GJYKUA PER DY AKUZA TE NGRITURA NGA PROKURORIA! LULZIM BASHA ISHTE DHE MBETI I VETMI POLITIKAN QE NUK GJYKOHET KURRE PER AKUZAT MBI TE! Kurre nuk eshte trajtuar si i barabarte para ligjit! Ky vend ka dy standarde: Njeri per qytetaret dhe cilindo tjeter qe nuk ka prokuroret e gjykatesit e tij; Tjetri per Lulzim Bashen qe ka gjithnje prokuroret, gjykatesit, avokatet e tij, te cilet kane emeruar prokuroret e gjykatesit qe as hetojne e as gjykojne vec nje politikan-Lulzim Bashen. Kush e ngaterron kete duke e treguar si produkt i #ReformaneDrejtesi, gabon! Ky eshte ende sistemi i vjeter i padrejte, i pandershem, politik e banal qe ka ndertuar Lulzim Basha me ministrin e tij te drejtesise. Kesaj rradhe eshte edhe me e qarte, por edhe me e turpshme; Nje lobist amerikan, ne maredhenie ligjore e publike me PD, materializuar me firma te tij e te Lulzim Bashes, ka deklaruar ne cdo zyre ligjore te SHBA se ka marre prej PD permes nje kompanie ne maredhenie me te, 670 000 DOLLARE! Ne zyrat ligjore te Shqiperise, Lulzim Basha as qe i ka deklaruar ato! Pyetja qe priste pergjigje nga prokurore e gjykates bashke, mbetet e thjeshte: TE KUJT JANE 670 000 DOLLARET E PAGUAR E TE DEKLARUAR NE AMERIKE? Lobisti ne marredhenie me PD e Lulzim Bashen, thote qe jane te PD dhe kompanise qe ka vepruar per llogari te saj. Lulzim Basha nuk thote asgje! Madje nuk thote as qe lobisti i tij genjen nen betim! Kete duhet te zbardhte prokuroria e te gjykonte gjykata. Por Lulzim Basha nuk gjykohet kurre! Ka gjithnje gjykatesit e prokuroret qe i garantojne imunitet, mungesen e nje gjyqi per te! Ky eshte SISTEMI i tij, i tyre dhe eshte ende ne kembe!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

Paqe ka kur nuk i hidhet benzinë zjarrit politik

Nga Skënder Minxhozi Ilir Meta ka bërë një konstatim të drejtë në orët e fundit. Ka vërejtur se tek ne, përkundër Maqedonisë së Veriut, ka...

A duhej të jepte dorëheqjen Thaçi pas publikimit të aktakuzës? Përgjigjet Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth ftesës që Gjykata Speciale i ka çuar presidentit Thaçi, për t’u paraqitur në Hagë. Kujtojmë se Haradinaj...

Durrës/ Përfshihen nga flakët 3 shtëpi të vjetra

Së fundmi, 3 shtëpi të vjetra janë përfshirë nga flakët në lagjen 5 të qytetit të Durrësit. Zjarrfikëset kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe...

Kryeministri 61-vjeçar ndërron jetë pak pas mbledhjes së qeverisë

Kryeministri i Bregut të Fildishtë, Amadou Gon Coulibaly, ka ndërruar jetë sot pak minuta pasi kishte përfunduar një mbledhje të kabinetit qeveritar. Presidenti i vendit,...