E premte, 22 Janar, 2021
12 C
Tirana

Vajza e Azem Hajdarit do djegë mandatin?Deputetja vendos të flasë…

Pavarësisht kundërshtisë së qytetarëve, të cilët e ofendojnë për marrjen e vendimit deri më tani për mos djegien e mandatit, Rudina Hajdari ka vijuar me agjendën e saj. Siç duket koha ka përfunduar dhe durimi është sosur, aq sa edhe ajo ka marrë vendimin për të folur.

Deputetja demokrate ka lajmëruar përmes një statusi në rrjetin social Facebook, se do të flasë sot në edicionin informativ “Ditari”, në një intervistë ekskluzive për “Zërin e Amerikës”.

Situata aktuale politike do të jetë në qendër të vëmendjes, ku gjasat janë të shprehet publikisht rreth vendimit të saj për të djegur, apo jo mandatin e saj si deputete e PD-së.

Së bashku me Myslym Murrizin, ata janë të vetmit deputetë të Partisë Demokratike që nuk dorëzuan mandatin, njësoj si kolegët e tyre.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...