E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Nesër shi dhe dëborë, merrni masat!

Sot pasdite (e hënë dt.11), dhe nesër (e martë dt.12) në qarqet Shkodër dhe Kukës priten reshje intensive, deri lokalisht shumë intensive (kryesisht në terrenet kodrinore-malore). Ndërsa në qarqet e tjera priten reshje të dobëta ose mesatare.

Në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet do të jenë në formë shtrëngate, më të mundshme në terrenet malore dhe ato pranë tyre. Në veri-lindje të vendit priten reshje dëbore në lartësinë mbi 300 m, ndërsa në jug-lindje të vendit në lartësinë mbi 700 m.

TEMPERATURAT

Nesër (e martë dt.12) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 6 / 12 °C
në vendet e ulëta: 5 / 11 °C
në vendet malore: -2 / 6 °C

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Të kërkojë falje ose të largohet”, Rama paralajmëron ashpër ministrat

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur mesditën e sotme kabinetin e ri qeveritar në mbledhjen e parë, ku do të miratohen disa vendime. Rama i...

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...