E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Pas dy vitesh pritje, Balaj gjen rrugën e rrjetës në Rusi (Video)

Bekim Balajt i mungonte goli në kampionatin rus prej afro dy vitesh. Goli i fundit që kishte shënuar sulmuesi shqiptar në kampionat, ishte në maj të vitit 2017.

Në takimin e sotëm, futbollisti shqiptar ka barazuar në takimin e Akhmat Gronzyt ndaj Ural, e përfunduar me rezultatin 1-1. Balaj ka shënuar nga pika e bardhë e penalltisë, ashtu si edhe në takimin e fundit të Shqipërisë ndaj Uellsit.

Një goditje qendrore e cila e lehtëson edhe më shumë psikologjinë e këtij futbollisti, që nuk ndodhet në momentin më të mirë të karrierës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...