E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Binjakët Donald dhe Romeo Veshaj flasin për largimin e tyre nga “Al Pazar”

Binjakët e spektaklit të humorit “Al Pazar”, nuk ngurojnë të pranojnë se kanë patur oferta të ndryshme për tu larguar në një ambient tjetër. Aktorët e dashur për publikun shqiptarë, teksa kanë qënë të ftuar në emisionin “Thumb” me Fatmën dhe Aulonën, kanë folur për jetën personale dhe profesionin. Po kështu, ata nuk kanë hezituar të thonë se kanë pasur shumë oferta për tu larguar nga spektakli, por për momentin, një gjë e tillë nuk do të ndodhë.

“Oferta kemi pasur, por vendosëm që të rrimë në shtëpinë tonë, sepse aty ndihemi rehat. Unë aty jam në shtëpinë time. Jemi mësuar të shkojmë me qejf. Plus kemi një projekt të ri që është pak shpejt ta tregojmë”, ka rrëfyer Romeo.

Do dilni dhe ju si kolegët tuaj më vete?’, ka pyetur Fatma.

Vëllezërit kanë zbuluar se nuk do të jetë një spektakël humori, por diçka më ndryshe.

“Po, pak a shumë. E kemi menduar mirë. Nuk do të jetë spektakël humori, do jetë diçka ndryshe. Ne e kemi menduar gjithmonë veten përkrah njëri-tjetrit. Kemi njëri-tjetrin që jemi këtu, ku jemi sot. Jemi shumë unikë tek kjo pjesa. Nuk e themi me mburrje, por nuk ndahemi”, tregojnë dy aktorët.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...