E hënë, 18 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

“Uroj që të mbyllen pas hekurave”, Rama dënon thyerjen e stolave në stadium

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me dëmtimin e stolave në stadiumin “Air Albania” gjatë ndeshjes Tirana-Kukësi.

Përmes një postimi në Facebook, Rama ka dënuar ashpër autorët e thyerjes së stolave. Kreu i qeverisë shpreson që personat përgjegjës të përfundojnë prapa hekurave si dhe të ndalohen përgjithmonë që të hyjnë në stadiume.

“Uroj që një orë e më parë, këta lloj katërkëmbëshash të mbyllen pas hekurave që zgjaten deri në tavan dhe të ndalohen përgjithnjë të hynë në stadiumet tona, bash ashtu siç e parashikojnë nenet e Kodit Penal të Republikës së Shqipërisë kundër dhunës në sport”, shkruan ai në postimin e tij.

FSHF bëri më herët me dije se janë thyer gjithsej 164 ulëse, 145 në sektorin e tifozerisë së Tiranës dhe 19 në sektorin e tifozerisë së Kukësit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si u përgjysmuan në tetë vjet humbjet në sistemin energjitik shqiptar

Nga: Ilir Beqaj Prodhimi i energjisë elektrike në vite Vihet re që nga viti në vit ka luhatje të ndjeshme të energjisë elektrike të prodhuar në...

“U lodha, nuk dua të më shohë mami”, Semi shpërthen në lot para Donaldit

Semi ka patur një moment të tensionuar, pas izolimit brenda një shtëpie të monitoruar me kamera 24 orë. Shkëputja nga jeta e përditshme, duket...

Aksident i pesëfishtë në Durrës

Një aksident i pesëfishtë, fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Currilave në Durrës. Një mjet me targa italiane, ka...

Bora Zemani shuan heshtjen për raportin mes Semit dhe Donaldit

Prej startimit të "Big Brother VIP", shumë është aluduar për një pëlqim të mundshëm ndërmjet Donald Veshajt dhe Semi Jaupajt. Mediat rozë kthyen në...

“S’ka vend për panik”, përfaqësuesja e IGJEUM flet pas tërmetit në Lezhë

Mbrëmjen e djeshme, vendi ynë u trondit nga një tërmet 4.5 Rihter me epiqendër në Lezhë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ishte me magnitudë...