E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Atentat shqiptarit në Greqi, autori e qëllon me plumb në kokë dhe largohet

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Greqi, teksa një shqiptar është qëlluar me plumb në kokë.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën Kerasuntos të lagjes Egaleo në Athinë të Greqisë. Bëhet me dije se 37-vjeçari shqiptar ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e Nikeas. Ai është qëlluar nga pasagjeri i një fuoristrade të zezë.

Sipas mediave greke, dyshohet se ngjarja mund të ketë ndodhur për larje hesapesh.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....