E enjte, 16 Shtator, 2021
32.5 C
Tirana

“Nuk do importojmë plehra”/ PD: Mashtrim, Rama i dha licenca miqve të tij

Partia Demokratike ka publikuar në Facebook një video të kryeministrit Rama, kur deklaronte në vitin 2013 se Shqipëria nuk do të importonte më plehra nga jashtë.

Ky premtim i kreut të qeverisë u bë në kohën kur Shqipëria pritej të importonte armë kimike për çmontimin e tyre. PD e akuzon Ramën se nuk e ka mbajtur këtë premtim, duke u bazuar në ngjarjen e dy ditëve më parë, ku në Vlorë u kap trageti me mbetje lëndësh të rrezikshme që vinin nga Italia.

Në lidhje me këtë ngjarje u arrestuan 6 persona. Por mediat italiane thanë se pikërisht kjo firmë kishte kryer dhe të paktën 15 importime të tjera nga Italia. PD akuzon kryeministrin se ka pajisur me licenca miqtë e tij për këtë biznes kriminal.

Postimi i plotë:

Një tjetër mashtrim i provuar i Edi Ramës!

Shqiptarët u mashtruan publikisht se nuk do të lejoheshin plerat dhe kimikatet e rrezikshme nga jashtë, ndërkohë që Edi Rama i jepte licencë miqëve të tij për këtë biznes kriminal. Edi Rama ka dështuar!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....