E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

stadium

Gjermani, koronavirusi mbyll dyert e stadiumeve

Gjermania ka rritur masat drastike të izolimit ndaj përhapjes së Covid-19, pas shtimit të numrit të personave të infektuar. Ambientet kulturore, restorantet, pishinat, palestrat, parukeritë,...

Mbështetën Tiranën nga jashtë stadiumit, procedohen 6 tifozë

Edhe pse ndeshjet e Kategorisë Superiore janë zhvilluar pa tifozë, skuadrës së Tiranës nuk i ka munguar mbështetja gjatë ndeshjeve të fundit. Në takimin e...

Tirana ndjek shembullin e klubeve gjermane, “tifozë” në stadium

Tirana luan sot ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Kupës së Shqipërisë kundër Besëlidhjes së Lezhës. Ajo që ka bërë përshtypje në nisje të ndeshjes,...

Shkatërruan karriget në stadiumin “Air Albania”, arrestohen 3 persona

Tre persona kanë përfunduar në pranga pasi shkatërruan karriget në stadiumin “Air Albania”. Sipas njoftimit të policisë, janë proceduar penalisht edhe 6 persona, të cilët...

“Uroj që të mbyllen pas hekurave”, Rama dënon thyerjen e stolave në stadium

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me dëmtimin e stolave në stadiumin “Air Albania” gjatë ndeshjes Tirana-Kukësi. Përmes një postimi në Facebook, Rama ka...

Përmbytet stadiumi i Vlorës/ Ndërpritet ndeshja Flamurtari-Teuta

Si pasojë e motit të keq është përmbytur stadiumi i Vlorës dhe është ndërprerë ndeshja Flamurtari-Teuta. Raportohet se ndërprerja e ndeshjes u bë në minutën...

VIDEO/ Ndeshja Tirana-Skënderbeu, përsëriten thirrjet në kor “Rama ik”

Është luajtur ditën e djeshme ndeshja Tirana-Skënderbeu, e cila ka përfunduar me fitoren e korçarëve, me rezultatin 2-1 Mirëpo ajo çfarë ka bërë habi gjatë...

‘Air Albania’/ Hodhën shishe në fushë, kamerat e sigurisë identifikojnë personat

Burime për policinë bëjnë me dije se janë identifikuar 2 persona të cilët kanë hedhur shishe në fushën e stadiumit “Air Albania”. Ky aksion vjen...

“Mblodhi një tufë me idiotë”, Braçe zbulon prapaskenat e brohoritjeve “Rama ik”

Në lidhje me thirrjet dhe banderolën “Rama ik”, e cila u shpalos gjatë ndeshjes Shqipëri-Francë, ka reaguar edhe zv.kryeministri Erion Braçe. Ky i fundit, duke...

Kishte sende që nuk lejohen, policia nxjerr nga stadiumi këngëtarin shqiptar

Mbrëmjen e kaluar këngëtari Noga është përballur me një situatë të pakëndshme. Teksa ishte duke u futur në stadiumin “Fadil Vokrri” për të parë ndeshjen...

Të fundit

Me Co*id-19, presidenti i klubit të Serisë A shtrohet në spital

Koronavirusi vazhdon të përhapet me shpejtësi në futbollin italian. Së fundmi ka rezultuar pozitiv edhe presidenti i Torinos, Urbano Kairo. Ai është shtruar në spitalin “San...

Covid-19, Belgjika vendos kufizime të reja

Belgjika do të vendosë rregulla më të rrepta të izolimit nga e hëna (2 nëntor), duke mbyllur bizneset jo-thelbësore dhe duke kufizuar vizitat në...

Tërmeti në Izmir, 17 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e...

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...