E hënë, 18 Tetor, 2021
11.5 C
Tirana

Ulen temperaturat, ja çfarë rezervon moti për ditën e sotme

Mbetemi në ndikimin e vranësirave dhe shirave të përkohshëm në zonat malore, kryesisht në verilindje të vendit. Ndërsa pjesa më e madhe e territorit vijon në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta.

Orët e pasdites duke përfshirë dhe natën karakterizohen nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie në vlerat minimale por mesdita sjell rritje të tyre duke u luhatur nga 12 në 32-33 gradë Celsius.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...