E diel, 25 Tetor, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

vranesira

Mot me diell dhe vranësira të pakta, ja si do variojnë temperaturat për sot

Vendi ynë sot do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell dhe vranësira të pakta. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Kthjellime dhe vranësira në të gjithë vendin, si pritet të jetë moti sot

Sot masat ajrore të qëndrueshme do të kushtëzojnë kthjellime në të gjithë vendin tonë, deri në mesditë. Sipas MeteoAlb, pasditja dhe mbrëmja sjellin kalime vranësirash...

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash, parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell dhe vranësira të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të...

Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Gjatë pjesës së parë të ditës vendi do të mbetet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta në zonat perëndimore, ndërsa vranësira më...

Moti për sot/ Vranësira dhe kthjellime

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë kushtet e motit në vendin tonë gjatë paradites, ku më të shpeshta vranësirat do jenë në pjesën...

Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Ditën e sotme, vendi do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell. Por, në zonat malore nuk përjashtohet mundësia për...

Vranësira dhe reshje shiu, njihuni me parashikimin e motit për nesër

Moti ditën e shtunë parashikohet me vranësira dhe kthjellime. Zhvillimet e vranësirave do të sjellin reshje shiu të përkohshme në pjesën veriore e atë...

Moti për sot/ Vranësira dhe rrebeshe shiu në të gjithë vendin

Sipas MeteoAlb, vranësira të shpeshta dhe kthjellime të pakta mbizotërojnë vendin tonë gjatë pjesës së parë të ditës duke gjeneruar dhe shira të pakët. Por...

Moti për nesër, vranësira dhe reshje shiu

Moti për ditën e nesërme nis me vranësira mesatare deri të dendura, shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët. Deri në orët...

Vranësira dhe reshje shiu, parashikimi i motit për sot

Ditë e sotme, vendi do të karakterizohet nga  vranësira të shpeshta dhe shira të izoluar në zonat bregdetare orët e para të ditës. Ndërkohë, gjysma...

Të fundit

Shefi i stafit me Co*id, testohet nënpresidenti i SHBA-ve

Një ndihmësi i ngushtë i Nënpresidentit Mike Pence ka rezultuar pozitiv me COVID-19, njoftoi një zëdhënës i zyrës të shtunën vonë në mbrëmje. "Sot Marc...

Propozimi i nënkryetarit të LDK: President i Kosovës duhet të jetë Isa Mustafa

Nënkryetari i LDK, Lutfi Haziri ka propozuar personalisht që President i Kosovës të jetë Isa Mustafa. Ai konfirmon se deri më tani nuk ka pasur...

Vala e dytë e pandemisë, Spanja në shtetrrethim

Spanja ka shpallur një gjendje të jashtëzakonshme kombëtare dhe ka vendosur një shtetrrethim gjatë natës në një përpjekje për të ndihmuar në kontrollin e...

Beteja Presidenciale për kushtetutshmerinë e zgjedhjeve

Nga Artan Hoxha Presidenti Ilir Meta nisi betejën e radhës kundër Qeverisë së Rilindjes. Kësaj here kundër shkeljes së Kushtetutës me ndryshimet e bëra në...

Spiropali-Metës: Big Fish-i Presidencës nxjerr tallava-dekrete, LSI do bëhet hi

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar pasi Presidenti Ilir Meta ktheu në Kuvend ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Sipas saj, Meta nxjerr tallava-dekrete...