Aktualitet

U rrahën në lokal me shkopa gome, policia arreston në flagrancë dy vlonjatët


               Publikuar në : 13:56 - 23/10/19 Enno

Pas një konflikti fizik mes njëri-tjetrit, policia në Vlorë ka arrestuar 2 persona, ndërsa dy të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë.

Sipas policisë, konflikti ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në ambientet e një lokali në lagjen “Lef Sallata”. Shtetasi Th,M., 42-vjeç, është arrestuar në flagrancë nga policia, pasi dyshohet se gjatë sherrit ka përdorur shkopa gome, të cilat cilësohen si armë e ftohtë.

Gjithashtu, policia ka arrestuar në flagrancë shtetasin S,Gj., 29-vjeç, të cilit iu gjet një sasi lënde narkotike e dyshuar si kanabis sativa. Ndërkohë shtetasit A.L dhe Xh.A janë proceduar në gjendje të lirë për “Plagosje të lehtë me dashje” pasi kanë goditur fizikisht shtetasin Th.M.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT