E martë, 14 Korrik, 2020
16 C
Tirana

Gazment Bardhi për Reformën Zgjedhore: Bashkëpunojmë, por jo me komision deligjitim

Më të lexuarat

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi shprehet se nuk mund të bashkëpunohet më një “komision ilegjitim”, siç është tryeza e Komisionit të Posaçëm Parlamentar për Reformën Zgjedhore.

Ndër të tjera, forca e tij politike kërkon largimin e Damian Gjiknurit nga ky komision, i cili akuzohet se është përfshirë në skemën e vjedhjes së votave në zgjedhjet lokale të Dibrës në 2017.

“Jemi gati të kontribuojmë për reformën në mënyrë transparente dhe gjithëpërfshirës, në barazi të plotë me palën tjetër. Këto si garanton komisioni delegjitim i Reformës Zgjedhore, pranojë të kontribuojmë, por jo në Komision Deligjitim. PD dhe opozita i mbeten qëndrimit të OSBE-së”, theksoi Bardhi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...