Politikë

Gazment Bardhi për Reformën Zgjedhore: Bashkëpunojmë, por jo me komision deligjitim


               Publikuar në : 14:18 - 23/10/19 Enno

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi shprehet se nuk mund të bashkëpunohet më një “komision ilegjitim”, siç është tryeza e Komisionit të Posaçëm Parlamentar për Reformën Zgjedhore.

Ndër të tjera, forca e tij politike kërkon largimin e Damian Gjiknurit nga ky komision, i cili akuzohet se është përfshirë në skemën e vjedhjes së votave në zgjedhjet lokale të Dibrës në 2017.

“Jemi gati të kontribuojmë për reformën në mënyrë transparente dhe gjithëpërfshirës, në barazi të plotë me palën tjetër. Këto si garanton komisioni delegjitim i Reformës Zgjedhore, pranojë të kontribuojmë, por jo në Komision Deligjitim. PD dhe opozita i mbeten qëndrimit të OSBE-së”, theksoi Bardhi.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT