E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

U plagos në shkëmbim zjarri me Policinë, një nga 8 më të rrezikshmit e Vlorës

Xhevahir Jonuzi, 47 vjeç, i cili mbeti i plagosur gjatë operacionit policor mëngjesin e sotëm, renditej në listën e policisë si një nga 8 më të rrezikshmit e Vlorës.

Mësohet se 47-vjeçari është dënuar me 25 vite burg për “Vrasje me paramendim” nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë. Veç kësaj, në vitin 2018 ndaj vlonjatit u mor masa e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike” dhe “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Forcat RENEA zhvilluan një operacion policor ditën e sotme për të arrestuar Xhevahir Jonuzin, por ai ka tentuar t’u ikë atyre. 47-vjeçari mori një armë në dorë dhe ka hapur zjarr ndaj tyre, duke bërë që edhe forcat e policisë të hapnin zjarr ndaj tij.

Vlonjati mbeti i plagosur në këmbë, ndërsa ekipi i RENEAS i ka dhënë atij ndihmën e parë. Ai ndodhet në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...