E hënë, 6 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Tirana-Luftëtari/ 2 gola në dy minuta, bardheblutë marrin avantazhin

Po luhet sot ndeshja Tirana-Luftëtari e vlefshme për javën e 19-të të Kategorisë Superiore.

Bardheblutë duken ta kenë nisur furishëm lojën, teksa kanë marrë kryesimin që në minutat e para. Goli i parë u shënua në minutën ’15 nga Kobina, ndërsa goli i dytë erdhi shumë shpejt në minutën e 17 nga Batha.

Bardheblutë e Emanuel Egbo, vijnë në këtë përballje pas triumfit në sekondat e fundit ndaj Bylisit, ndërkohë që gjirokastritët arritën një barazim tepër të rëndësishëm ndaj kryesuesve të Kukësit.

Kryeqytetasit aktualisht ndodhen në vendin e 2-të me 31 pikë në 18 ndeshje ndërsa bluzinjtë e Çoçllit, renditen në vendin e parafundit me 12 pikë në 18  ndeshje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...