E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

Luftetari

Laçi mposht Luftëtarin, rrëmben vendin e tretë në klasifikim

Laçi ka marrë tashmë vendin e tretë në renditjen e përgjithshme, pasi fitoi me rezultatin 3-1 ndeshjen e radhës përballë Luftëtarit. Kurbinasit ishin superiorë në...

Tirana-Luftëtari/ 2 gola në dy minuta, bardheblutë marrin avantazhin

Po luhet sot ndeshja Tirana-Luftëtari e vlefshme për javën e 19-të të Kategorisë Superiore. Bardheblutë duken ta kenë nisur furishëm lojën, teksa kanë marrë kryesimin...

Luftëtari gjen portier në Greqi, zbulohet afrimi i parë

Pas largimit të Shkëlzen Ruçit dhe Edvan Bakajt, Luftëtari ka mbetur pa një portier që jep garanci për sezonin e ri, edhe pse klubi...

Skenari i FSHF, do rrëzohen Skënderbeu dhe Luftëtari/ Zbulohet plani për të shpëtuar Superioren

Nga njëra anë dënimi i Skënderbeut dhe praktikisht fundosja e klubit korçar. Nga ana tjetër gjendja financiare e gjysmës së klubeve të Superiores. Praktikisht,...

Luftëtari në kolaps, presidenti Tavo merr vendimin ‘ekstrem’

Presidenti i Luftëtarit, Grigor Tavo, ka vendosur që të largohet nga posti i presidentit të klubit gjirokastrit. Përmes një letre të hapur, numri një...

Gjysmëfinalet e Kupës, Kukësi triumfon ndaj Skënderbeut

Kanë përfunduar dy ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Në Kamëz, Kukësi ka triumfuar ndaj Skëndërbeut me rezultatin 2-1, ndërsa Luftëtari-Tirana u mbyll në barazim,...

Partizani shpërdoron, Luftëtari përmbys gjithçka në “frymën e fundit” (Video)

Partizani ka gabuar në ndeshjen e parë Kupës së Shqipërisë në përballjen e Luftëtarin. Ndeshja u zhvillua në “Elbasan Arena” dhe gjirokastritët kanë fituar...

Akrobaci spektakolare/ Luftëtari i UFC-së dhuron ‘show’ në kafaz (Video)

Michael Pereira është rikthyer. Në Road FC 52 që u zhvillua të shtunën në Seoul të Koresë së Jugut, Pereira ka fituar duke bërë...

Skandal/Zbulohet dokumenti tronditës, Luftëtari drejt shpërbërjes

Luftëtari në kolaps total! Mund të duket e çuditshme, por skuadra që prej tre vitesh ka dhuruar spektakël në kampionatin shqiptar rrezikon shpërbërjen prej...

Kundërsulm perfekt, Luftëtari ‘thyen’ Partizanin (Video)

Pas golit të pësuar në minutën e 20’, i cili u kontestua shumë nga futbollistët e Luftëtarit për një faull në zonë ka ardhur...

Të fundit

Helmimi në Krujë/ PD: Artur Bushi të dorëhiqet

Helmimi i banorëve të Krujës nga uji i pijshëm, është ngritur si shqetësim gjatë seancës së sotme plenare nga kreu i grupit parlamentar i...

Krujë/ 700 të helmuar në Krujë, fekale dhe urinë bagëtish në ujin e pijshëm

Ka shkuar në mbi 700 numri i qytetarëve të helmuar në Krujë, të cilët kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Situata vijon të mbetet kritike, ndërsa...

Debate në Kuvend/Rushaj: Të diskutojmë për Krujën, Balla: Jo debate kafenesh

Helmimi i qytetarëve në Krujë është kthyer në një "mollë sherri" mes kreut të grupit parlamentar të PD-së, Alfred Rushaj dhe kreut të grupit...

Naftëtarët e Ballshit mblidhen para uzinës: Të opozitës vinë vetëm për votat

Naftëtarët e Ballshit janë mbledhur paraditen e sotme para uzinës në një tubim, pasi ende nuk ka një vendim se çfarë do të bëhet...

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...