E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

Zlatan Ibrahimoviç

Dëmtimi në gju/ Ibrahimoviç mbyll sezonin me Milanin, në rrezik për Europianin

Kampionati i Zlatan Ibrahimoviç është i përfunduar, por për sulmuesin e Milanit ka edhe lajme të mira.  Ekzaminimi nga ku i cili sulmuesi suedez...

Nostalgji futbolli / Zlatani dhe shikimi i tij “sfidues” ndaj Ronaldo fenomenit

Suedezi Zlatan Ibrahimoviç kujton momentin kur luajti kundër Ronaldo në një derbi Inter-Milan dhe se si gazetat e përshkruan shikmin e tij si sfidë...

Ibrahimoviç në telashe, UEFA merr vendimin për sulmuesin e Milanit

Telashet duket se nuk kanë fund për Zlatan Ibrahimoviç! Suedezi rrezikon një dënim të ashpër, teksa UEFA ka hapur një hetim ndaj tij. Gazeta e...

Do luajë përtej moshës 40 vjeç, Ibrahimoviç rinovon kontratën me Milanin

Tashmë është zyrtare! Zlatan Ibrahimoviç ka rinovuar kontratën e tij me Milanin për një sezon tjetër . Suedezi arriti në “Casa Milan” rreth orës...

Milani kthen Ibrën në kombëtare, 39-vjeçari debuton në ndeshjen me Kosovën

Viti fantastik te Milani dhe fakti që është lideri i ecurisë së pabesueshme të kuqezinjve, ka bërë që Zlatan Ibrahimoviç të kthehet në Kombëtaren...

Sanremo, zbulohet shpërblimi marramendës i Ibrahimovic për çdo pjesëmarrje

Është folur shumë në orët e fundit për pjesëmarrjen në Festivalin e Sanremos të yllit të Milan-it, Zlatan Ibrahimovic. Kanë qenë të shumtë ata që...

Skandal në Beograd, ja çfarë i bën Ibrahimoviç tifozi i Crvena Zvezdës (Video)

Një tjetër incident i shëmtuar u regjistrua në ndeshjen e djeshme në Beograd mes Crvena Zvezdës dhe Milanit. Pas banerit të nxjerrë kundër Kosovës, tifozët...

Sherr gjatë ndeshjes/ Gjykata Sportive jep vendimin për Ibrahimoviç dhe Lukakun

Nuk ka asnjë dënim shtesë për sulmuesin e Interit, Romelu Lukaku dhe atë të Milanit, Zlatan Ibrahimoviç, nga gjykatësi sportiv në Itali. Vendimi i gjykatësit sportiv është...

“Shko te nëna jote”/ Lukaku tërbohet nga provokimet e Ibrahimoviç (Video)

Derbi mes Interit dhe Milani ka regjistruar përveç golit të Ibrahimoviçit dhe përplasjen e ashpër verbale mes yllit suedez dhe sulmuesit të Interit, Romelu...

Mungon prej disa javësh, ja kur do të rikthehet Zlatan Ibrahimoviç

Zlatan Ibrahimovic, është duke qëndruar jashtë fushave të blerta prej disa javësh për shkak të një lëndimi të pësuar. Suedezi ka një rol mjaft të...

Të fundit

Bisedime me SHBA? Motra e Kim Jong un paralajmëron Uashingtonin: Do zhgënjeheni

Motra e Kim Jong-un ka hedhur poshtë shpresat për një përparim në bisedimet për armët bërthamore me SHBA, duke paralajmëruar Uashingtonin se do të...

A duhet të krijojmë heronj për të frymëzuar rininë në krizë besimi?

Nga: Mentor Kikia Shoqërisa shqiptare është në krizë. Muk është thjeshtë krizë ekonomike, për bukë dhe rroba. Eshtë kriza e madhe e besimit, kriza e...

Vatikani notë proteste Italisë për projektligjin kundër homotransfobisë

Selia e Shenjtë zbret në fushë kundër projektligjit Zan, projektligjit kundër homotransfobisë. Nisma vjen drejtpërdrejt nga Sekretariati i Shtetit, organi drejtues më i afërt...

Negociatat/ Bullgaria nuk heq dorë nga bllokimi ndaj Maqedonisë së Veriut

Bullgaria nuk ka lëshuar pe as në Këshillin për Punë të Përgjithshme, në këmbënguljen për të bllokuar fillimin e negociatave për Maqedoninë e Veriut. Agjencia...

STARTON #YOUARECREDINS3

Banka Credins lançon për të tretin vit programin #YOUARECREDINS3, një mundësi fantastike për çdo student të sapo diplomuar në degët: Ekonomi, Informatikë, Drejtësi dhe...