E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Mungon prej disa javësh, ja kur do të rikthehet Zlatan Ibrahimoviç

Zlatan Ibrahimovic, është duke qëndruar jashtë fushave të blerta prej disa javësh për shkak të një lëndimi të pësuar.

Suedezi ka një rol mjaft të madh në ecurinë pozitive të Milanit në këto javë të para, teksa shpresohet rikuperimi sa më shpejt i tij.

Sipas “La Gazzetta delloSport”, Ibra nuk do të paraqitet ndaj Beneventos, edhe pse rikthimi i tij është afër, mjekët “Rossonerë” nuk duan ta rrezikojnë atë që në fillim. Madje, Ibrahimovic thuhet se do të jetë protagonist edhe në festivalin e këngës italiane, “Sanremo”.

Sipas artikullit, 39 vjeçari mund të rikthehet ndaj Torino në “Coppa Italia”, por skenari më i mundshëm është që ai të rikthehet më 18 janar në ndeshjen kundër Kaljarit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...