E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

zhvillim

Ambasadori gjerman reagon për teatrin: Ky zhvillim më shqetëson

Ambasadori gjerman në Shqipëri Peter Zingraf ka reaguar lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Përgjatë një deklarate ai theksoi se “ky zhvillim” i ditës së...

Mini-Schengeni ballkanik, rruga drejt zhvillimit dhe BE

Samiti i Tiranës ishte i treti drejt konkretizmit të Mini-Schengenit rajonal. Kjo nismë shihet si strategji që jo vetëm do të përshpejtojë zhvillimin ekonomik...

Shifrat/Shpenzimet për kërkim-zhvillim, Shqipëria më “koprracja” në rajon

Vendet me një potencial të fuqishëm të aseteve financiare, investojnë shifra të mëdha parash për programet e kërkimi dhe të zhvillimit, pasi kjo strategji...

Humbasin projektet kapitale për zhvillimin ekonomik të Kosovës

Zvarritja e krijimit të institucioneve të reja, të dala nga zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të 11 qershorit, ka bërë që disa nga projektet kapitale,...

Të fundit

“Jeni infektuar nëse shfaqni shenja”, Brataj zbulon si ka ndryshuar sjellja e virusit

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka deklaruar në një intervistë në "Euronews Albania", se rritja e të infektuarve gjatë muaj korrik, vjen si...

Basha e Kryemadhi alarmohen nga lëvizja e Ramës: Informuam Metën dhe ndërkombëtarët

Opozita e bashkuar ka dalë me një qëndrim të unifikuar për Reformën Zgjedhore. PD dhe aleatët e saj dënojnë me forcë tentativën e Ramës,...

Afër apo larg mbylljes? “Shefqet Ndroqi” gati për pacientët e infektuar (VIDEO)

Spitali “Shefqet Ndroqi” tashmë po bëhet gati për të pritur pacientët e infektuar me koronavirus, pas rritjes së rasteve të reja dhe shtrimeve te...

Thaçi del pas gjashtë orësh pyetje në Hagë, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u paraqit sot në Hagë për t`u marrë në pyetje me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Që prej orës 13:00,...

E lindi pas hekurave të burgut, gjen vajzën pas 40 vitesh

Emisioni ’Pa Gjurmë’ realizon takimin e rrallë dhe emocionues të Dashuri Begaj me vajzën e saj Migena.  Ky takim ndodhi në ambientet e Report Tv,...