E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

zgjedhur

Secili ka zgjedhur 21 Janarin e vet

Nga Astrit Patozi Secili ka zgjedhur 21 janarin e vet, jo për të respektuar vlerat dhe parimet që mbron, por për t’ia përplasur historinë në...

Epoka e despotëve të zgjedhur me votë

Nga Martin Wolf “Financial Times”/ Ne jetojmë në epokën e despotëve karizmatikë, të zgjedhur më votë. Politikat e tij, janë ato të frikës dhe...

Rudina Hajdari ka zgjedhur betejën e duhur, atë me sistemin!

Nga Mero Baze/ Paranoja e marrëveshjes Rama- Berisha në vitin 2008 dhe krijimi i këtij sistemi zgjedhor, ku ne zgjedhim vetëm kryeministrin dhe ai...

Rudina braktisi opozitën, Kiri shfaqet krah Bashës: Kemi zgjedhur mënyra të ndryshme por…

Rudina Hajdari doli kundër Partisë Demokratike, duke mos e djegur mandatin si ç’bëri opozita. Ajo nuk iu bashkua Lulzim Bashës në rrugën për të...

“Kryeministri ka zgjedhur të jetë Hamzai në vitin e Skënderbeut”

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka kritikuar kryeministrin Rama, pas deklaratave për “Air Albania”, duke e cilësuar si “një vepër kuqezi,...

Meta uron Presidentin e zgjedhur të Malit të Zi

Presidenti Ilir Meta ka uruar Presidentin e zgjedhur të Malit të Zi, Milo Gjukanoviç për fitoren bindëse në zgjedhjet presidenciale të së dielës. “Fitorja Juaj...

Të fundit

Krujë/ 700 të helmuar në Krujë, fekale dhe urinë bagëtish në ujin e pijshëm

Ka shkuar në mbi 700 numri i qytetarëve të helmuar në Krujë, të cilët kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Situata vijon të mbetet kritike, ndërsa...

Debate në Kuvend/Rushaj: Të diskutojmë për Krujën, Balla: Jo debate kafenesh

Helmimi i qytetarëve në Krujë është kthyer në një "mollë sherri" mes kreut të grupit parlamentar të PD-së, Alfred Rushaj dhe kreut të grupit...

Naftëtarët e Ballshit mblidhen para uzinës: Të opozitës vinë vetëm për votat

Naftëtarët e Ballshit janë mbledhur paraditen e sotme para uzinës në një tubim, pasi ende nuk ka një vendim se çfarë do të bëhet...

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....