E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

zgjatje

Franca zgjat masat anti-covid, Macron: Shkollat do të mbyllen për 3 javë

Franca zgjati kufizimet e lëvizjes për të gjithë vendin, me shkollat ​​që do të mbyllen për tre javë, teksa kërkon të evitojë një valë...

Qeveria kërkon zgjatjen me 3 muaj të gjendjes së fatkeqësisë natyrore

Qeveria kërkon të zgjasë gjendjen e fatkeqësisë natyrore deri më 23 qershor të këtij viti. Kryeministri Edi Rama pritet t’i drejtohet Parlamentit për të miratuar...

Zgjatje të orarit të zgjedhjeve? Reagon kreu i KQZ-së: Vetëm nëse…

Kreu i KQZ-së, Klement Zguri kundërshton zgjatjen e orarit të votimit. Zguri, në një deklaratë për mediat u shpreh se votimi është i përcaktuar...

Ushtarët zviceran në Kosovë, deri në 2020; Zvicra: Situata ende e brishtë

Dhoma Kombëtare e  Zvicrës  vendosi sot zgjatjen e mandatit të trupave zvicerane deri në fund të viti 2020 në Kosovë. Më parë një vendim për...

Të fundit

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar si zakonisht në emisionin ‘Pika mbi i’ në Neës24, gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin...

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...

Denoncimi/ Grida Duma: Ja si u blenë votat në Bashkinë e Rrogozhinës!

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka denoncuar sot me emra atë që ajo e quan “skema kriminale e blerjes së votave”. Nga foltorja...