E martë, 24 Nëntor, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

veri

“Kufizimet në veri të Kosovës u vendosën nga Serbia”, Zemaj hedh poshtë pretendimet e Vuçiç

Ministri kosovar i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka hedhur poshtë pretendimet e presidentit Vuçiç se masat në veri të Kosovës ishin marrë me vendim të...

“Shuhet” ëndrra e Salvinit, “Lidhja” humb zgjedhjet rajonale në veri të Italisë

Është ndërprerë ëndrra e liderit të partisë së djathtë italiane “Lidhja” për të dominuar rajonin verior të Italisë. Italianët nuk e kanë votëbesuar Matteo...

Hekurudhat në Veri të Kosovës, nën administrimin e Serbisë

Kosova vazhdon të mos e administrojë linjën hekurudhore në veri të Mitrovicës, ndërkohë që ka filluar zbatimin e projekteve për rehabilitimin dhe modernizmin e...

Trupat amerikane tërhiqen nga baza më e madhe në veri të Sirisë

Trupat amerikane u tërhoqën nga baza e tyre më e madhe në veri të Sirisë të dielën. Sekretari amerikan i Mbrojtjes Mark Esper tha se...

Turqia nis operacionin në veri të Sirisë

Turqia nisi një operacion ushtarak të planifikuar për një kohë të gjatë në veriun e Sirisë për të nxjerrë forcat kurde të etiketuara nga...

Mediat e Vuçiç: Grupi B-13 i Thaçit do sulmojë Veriun

Në Serbi nuk ka të ndalur propaganda për zhvillimet në Kosovë. Atje tani është shpikur një “lajm” se një grup kriminal i quajtur B13,...

Video që “tërbon” serbët, polici bën shqiponjën pas arrestimeve në veri të Kosovës

Policia e Kosovës organizoi një aksion në veri të vendit ku në pranga përfunduan disa zyrtarë  policore të nacionaliteteve të ndryshme si shqiptarë, serbë...

Shqiptarë dhe serbë matin forcat sot në komunat në veri të Kosovës

Në katër komunat veriore të Kosovës, në Mitrovicën e Veriut, Leposaviq, Zveçan dhe Zubin Potok, sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetarët e...

“Janë shqetësuar qytetarët”, mediat serbe: Mbi 300 ushtarë shqiptar në veri të Mitrovicës (Video)

Gazeta serbe “Blic” ka shkruar se 14 ushtarë gjithsej, mes tyre shumica të KFOR-it, por edhe shqiptarë, kanë shëtitur në veriun e Mitrovicës. Sipas asaj...

Vrasja e Ivanoviçit/ Vuçiç akuza të rënda Prishtinës: Duan të sulmojë serbët në veri

Prishtina, duke akuzuar nënkryetarin e Listës Serbe, Milan Radojçiç për përfshirje në vrasjen e kreut të Iniciativës Qytetare, Oliver Ivanoviç, ka patur për qëllim...

Të fundit

Muka: Vaksina mund të vijë në fund të vitit tjetër në Shqipëri

Shpresat për kurimin nga Covid-19, janë bazuar të gjitha mbi zbulimin e vaksinës. Epidemiologu, Taulant Muka në një intervistë për ''RTV Ora'', ka treguar se...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Si funksionon tranzicioni në SHBA, lëvizjet e Biden deri kur të marrë detyrën

Duke filluar nga tani e deri në inaugurimin e tij më 20 janar, Presidenti i zgjedhur Joe Biden do të fillojë të ndërtojë administratën...

Nga 50 në 200 euro/ Si abuzohet me pacientët për ilaçin kundër Covid-19

Burim Gashi, 41 vjeç, të dielën është shtrirë në Klinikën Infektive në Prishtinë, pas përkeqësimit të gjendjes me koronavirus. Mjekët menjëherë i kanë thënë...

Kakërdhitë e Zagorisë, bariu i Skraparit dhe elita e gomerëve të Shqipërisë

Nga: Shpëtim Nazarko Shiko, po më thoshte një miku im i vjetër. Në Zagori, deri para pak vitesh, u krijuan kope të mëdha me bagëti....