E shtunë, 28 Mars, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

vendime

KLP merr 7 vendime, rikthen në Tiranë Arta Markun

Përgjatë mbledhjes së zhvilluar ditën e sotme, Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka marrë 7 vendime. KLP ka njoftuar përfundimin e mandatit për anëtarin Arben...

KPK-ja bën bilancin e vettingut, sa e kanë kaluar me sukses, detaje

Komisioni i Pavarur i Kualifikimt ka bërë një bilanc dy vjeçar për të gjitha subjektet që janë rivlerësuar në sistemin gjyqësor. Sipas një raporti...

“Ndryshoi vendimet për përfitim”, gjykata e Vlorës lë në burg ish-sekretaren

Gjykata e Shkallës së parë në Vlorë ka vendosur masën “arrest me burg” për Edlira Shehun, ish-sekretare gjyqësore në Gjykatën Administrative në Vlorë. Ajo u...

Bindja Demokratike në zgjedhje, ish-kreu i KQZ: Merren vendime në interes të partisë

Ish-kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kristaq Kume ka reaguar pas regjistrimit te kontestuar të Partisë Bindja Demokratike si subjekt zgjedhor ne KQZ. Sipas...

“Shqipëria nuk ka qeverisje”, Afrim Krasniqi: Ca individë që marrin vendime

Analisti Afrim Krasniqi, i ftuar në studion e emisionit “A Show” komentoi protestën e 16 shkurtit. Ai tha se ajo nuk ishte as sukses...

“Dhe ashtu, dhe kështu”, Gjykata Administrative jep dy vendime për të njëjtën çështje

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së mërkurës veprimet e Gjykatës Administrative të Tiranës, e cila ka dhënë dy vendime për të njëjtën çështje; tjetër...

Erdogan kërcënon Greqinë: Mos merrni vendime të gabuara

Presidenti i Turqisë Erdogan ka paralajmëruar Greqinë menjëherë pas incidentit të ndodhur mesnatën e djeshme.  “Paralajmërojmë ata që janë përtej kufijve në Qipro dhe në...

Mogherini: Në qershor merren vendime të rëndësishme

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, ka prezantuar mesditën e sotme strategjinë e BE për zgjerimin drejt...

Pas “furtunës” në Prokurori, Arta Marku merr vendime të reja

Pas lëvizjeve të fundit në prokuroritë e rretheve nga ana e Kryeprokurores Arta Marku, tashmë ajo ka firmosur këtë të premte urdhrin  për ngritjen...

Edi Rama, “Në emër të popullit …”

Armand Shkullaku/ Sikur të mos iu mjaftonte i nxehti përvëlues i kësaj stine, shqiptarëve u duhet të durojnë edhe një stinë të shpifur politike, të...

Të fundit

COVID-19, i shndërron qelizat e pacientit në “fabrika të viruseve”

Sipas ekspertëve kur COVID-19 sulmon, ai e kthen qelizën e pacientit në një "fabrikë virusesh". Ai e nis me sipërfaqen e qelizës, ku virusi...

Sa do jetë vdekshmëria nga COVID-19 në Shqipëri? Përgjigjet mjeku Sulçebe

Mjeku Imunolog Genc Sulçebe pohon se vdekshmëria e COVID-19 në Shqipëri do të jetë pothuajse e njëjtë me atë të një gripi të zakonshëm. Sipas...

Nuk e kishim kuptuar deri më tani, por celulari ka një efekt shumë negativ

Celularët kanë një efekt tej mase negativ! Për shkak të përdorimit të celularit për orë të tëra, pothuajse gjysma e të rinjve të moshës 18-24...

Mbi 2 mijë viktima në Francë, Macron hedh idenë e një borxhi të përbashkët

Në Francë numri i viktimave nga koronavirusi i ka kaluar 2 mijë. Nga të dhënat e 24 orëve të fundit rezulton se kanë humbur jetën...

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT