E mërkurë, 15 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

Vasili

Vasili: Rama të japë dorëheqjen dhe të ndiqet penalisht

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar lidhur me rritjen e ndjeshme të rasteve me koronavirus në Shqipëri. Vasili, përmes një postimi në rrjetin social...

Bylykbashi dhe Vasili bëjnë lëvizjen e radhës

Përfaqësuesit e opozitës, u janë drejtuar selisë blu pak çaste më parë. Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili do të mbajnë një takim me kryedemokratin...

Pasi marrin udhëzimet nga Yuri Kim, Bylykbashi e Vasili i shkojnë Bashës në zyrë

Ambasadorja Amerikane, Yuri Kim, ka zhvilluar një mbledhje me të 4 aktorët e Këshillit Politik, OSBE, BE, dhe Britaninë e Madhe, për të ofruar...

S’ka marrëveshje, Vasili dhe Bylykbashi me tone të ashpra pas mbledhjes

Pas 4 orë diskutimesh, ka përfunduar mbledhja e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Deri më tani nuk ka marrëveshje mes palëve, ndërsa pritet një tjetër...

Kryemadhi dhe Vasili i shkojnë Bashës në zyrë. Ja çfarë po ndodh

Monika Kryemadhi dhe Petrit Vasili janë takuar pasditen e sotme me kryedemokratin Basha në selinë e PD-së, për të diskutuar për Reformën Zgjedhore. Lëvizja e...

Koronavirusi “tërbohet” e del rrugëve pas orës 17:30? Vasili ironizon Ramën

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar ashpër ndaj masave të marra nga qeveria për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Lidhur me zonat e kuqe,...

Vasili: Rama dhe Ruçi kanë fyer Komisionin e Venecias

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili përgjatë një prononcimi për mediat ka theksuar se kryeministri Edi Rama dhe Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi kanë fyer...

Vasili “ndryshon” mendim për Gjiknurin pas marrëveshjes: Koleg i vyer

Palët politike pas rreth 1 viti debatesh e konfliktesh ranë dakord që ta bëjnë së bashku reformën zgjedhore. I ftuar në “Mbrëmje në ABC”...

Vasili: Sa turp për Shqipërinë që ka këtë kryeministër

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama. “Edi Rama ofendon mediat e i...

Meta sulmon sërish Dvoranin, LSI presion e kërcënime Prokurorisë

Ndonëse u duk sikur tërmeti qetësoi përplasjet politike, Kreu i Shtetit Ilir Meta ka vendosur të rinisë sulmet dhe akuzat. Pas dëshmisë që dha...

Të fundit

Infektohet kryeministri i Republikës Serbe

Kryeministri i Republikës Serbe në Bosnje dhe Hercegovinë (RS), Radovan Vishkoviq është infektuar me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Ai u testua...

“Të ndjersitur e të rraskapitur, ata nuk ndalen”, mjekët bëjnë “shqiponjën” me duar

119 të prekur me COVID-19 janë shënuar në Kosovë, nga 420 teste të kryera të martën. Numri i përgjithshëm i të prekurve në Kosovë është 5.237,...

“Meriton vetëm duartrokitje!”, Meta nxjerr videon e Ramës (VIDEO)

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është ndalur sërish tek ndryshimet kushtetuese, ndërsa ka publikuar një video të kryeministrit Edi Rama, e cila daton në...

Kupa e Shqipërisë, Tirana kualifikohet në finale

Tirana është në finalen e Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë kanbë mposhtur Bylisin me rezultatin 2-0, falë golave të Muçit dhe Hoxhallarit. Bardheblutë kanë përmbysur kështu...

Thoshte se pandemia është budallallëk, 37-vjeçari humb jetën 4 ditë pasi ishte infektuar

Ndërsa bota është e gjunjëzuar nga koronavirusi, ka nga ata që janë skeptikë nëse është i vërtetë ky virus. Shumë qytetarë ende nuk binden...