E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

“Faqe e zezë kush mashtron”, Vasili-Bardhit: S’ka pasur propozim për mandate

Deputeti i LSI-së, Petrit Vasili, i është përgjigjur Sekretarit të Përgjithshëm të PD-së, Gazment Bardhi, për çështjen e koalicioneve për zgjedhjet e 25 prillit. Në një konferencë për shtyp, Petrit Vasili thotë se s’ka pasur kurrë një propozim për mandate nga PD-ja, duke e quajtur këtë një gënjeshtër. Deklarata e Vasilit pason pasi Bardhi tha se PD i ofroi 15 mandate të sigurta LSI-së, por Kryemadhi e replikoi duke thënë se 34 i siguronte e vetme duke mos pranuar që të futeshin në zgjedhje me një listë të vetme.

“Është momenti për të thënë të vërtetat e mëdha siç janë, dhe për të mos heshtur më. S’ka pasur kurrë një propozim zyrtar nga partia e Bashës, për mandate e numra mandatesh e gjëra të kësaj natyre. Anëtarët e PD-së janë aty, dhe le të thonë nëse ka pasur një propozim të tillë. Faqe e zezë për ata që mashtrojnë, pasi kanë shitur interesat për opozitën për ditën me diell.

Djegia e mandateve kishte plan vetëm garantimin e Ramës në pushtet. E gjithë kjo ishte një mashtrim i poshtër. A ka pasur një dakordësi me PD-në? Po ka patur dakordësi për të zhvillur një fushatë të përbashkët. Kurrë nuk ndodhi, u sabotua, u refuzua me të gjithë mjetet nga Basha i cili nuk mori pjesë në fushatën përmbyllëse të LSI-së. Sepse plani Rama-Basha ishte për shkatërrimin e LSI-së”, tha Vasili.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...

Irlanda raporton rastin e parë të Omicron

Irlanda ka raportuar rastin e saj të parë të variantit të koronavirusit Omicron, thuhej në një deklaratë nga Ekipi Kombëtar i Emergjencave të Shëndetit...

Atdheu thumbon Donaldin dhe Borën

Donaldi shprehu hapur ndjenjat për Beatrix Ramosajn, duke lënë pas në këtë formë historinë me Borën. Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Atdhe Xharavina, e ka ironizuar këtë...