E enjte, 9 Korrik, 2020
17 C
Tirana

Etiketa

twitter

Problemi i mbeturinave në Durrës, reagon Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar së fundmi lidhur me problemin e plehrave në qytetin e Durrësit. Kreu i Qeverisë përmes një postimi në rrjetin social...

Basha: Një nga ditët më të lumtura për mua

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka publikuar së fundmi në rrjetin social Twitter dy foto, ku shfaqet me nënën, babanë dhe vëllanë e tij. Basha...

Basha: Rama, mbreti lakuriq që po e tregojnë me gisht të gjithë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha përmes disa postimeve në rrjetin social Twitter shprehet se kryeministri Edi Rama “e shembi Teatrin Kombëtar me qëllimin e...

Rrjeti i njohur social lejon stafin të punojë përgjithmonë nga shtëpia

Rrjeti i njohur social, Twitter, ka vendosur që të lejojë stafin që të punojë gjithmonë nga shtëpia. 5,000 punonjësit e kompanisë Twitter tashmë mund të...

“Ekonomia shqiptare pritet të tkurret me 9%”, kë fajëson Basha

Pas publikimit të raportit nga Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), ka reaguar Kryetari i PD-së Lulzim Basha. Në raportin e BERZH theksohej se...

Lufta që ia dorëzoi Shqipërinë komunizmit dhe llasticat me Twitter të pandemisë

Nga Lorenc Vangjeli Njerëzimi rrallë ka pasur fat më tragjik se gjatë viteve të egra të Luftës së Dytë Botërore. Dhjetëra miliona jetë u ndërprenë...

Rama ironizon akuzat e opozitës: Siç i numëron PD, bëhen 2 milion punëtorë

Kreu i Qeverisë Edi Rama i është përgjigjur në mënyrë ironizuese akuzave të opozitës. Përmes një postimi të publikuar në rrjetin social Twitter, Rama reagon...

Rama tregon arsyen pse tërhoqi padinë ndaj “Bild”

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Twitter ka njohur opinionin publik me arsyen pse tërhoqi padinë ndaj gazetës “Bild”. “U njoha me...

“E turpshme!” Rama: Ish-deputetët nxitën romët për të inskenuar shfaqje të rrezikshme

Pak më herët, Kreu i PD-së në Fier, Luan Baçi, shpërndau në Facebook një video ku shfaqeshin një numër i madh qytetarësh, të cilët...

Koronavirus: Jack Dorsey, CEO i Twitter, dhuron 1 miliard dollarë

Dhurimi më i fundit për luftën Covid-19 është gjithashtu më i larti ndonjëherë. Themelues dhe CEO i Twitter Jack Dorsey, ka vendosur të dhurojë 28%...

Të fundit

“Babi është në koma!” Mesazhi prekës i gazetarit të infektuar nga pandemia

Gazetari i njohur Berat Buzhala i cili është infektuar me koronavirus, së fundmi ka publikuar një mesazh mjaft prekës në rrjetin social Facebook. Ai bën...

Barcelona heq dorë nga negociatat për Lautaron, kalon tek “Plani B”

Sulmuesi i Inter, Lautaro Martinez, nuk do të luajë përkrah Messi-t sezonin e ardhshëm. Sipas Don Balon, drejtuesit e Barcelonës nuk do të negociojnë më...

A do bëhet e detyrueshme mbajtja e maskës në Shqipëri? Çfarë ka vendosur Komiteti i Ekspertëve

A do bëhet e detyrueshme mbajtja e maskës në Shqipëri? Përgjigja është “PO”. Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur mbajtjen me detyrim të maskave në ambiente...

“Kufizimet në veri të Kosovës u vendosën nga Serbia”, Zemaj hedh poshtë pretendimet e Vuçiç

Ministri kosovar i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka hedhur poshtë pretendimet e presidentit Vuçiç se masat në veri të Kosovës ishin marrë me vendim të...

Protesta të dhunshme në Beograd dhe Novi Sad

Policia serbe ka përdorur gaz llotsjellës për të shpërndarë protestuesit para Kuvendit të Serbisë, të cilët po kundërshtojnë shtrëngimin e masave kundër përhapjes së...