E shtunë, 4 Korrik, 2020
22 C
Tirana

35 fotot që tregojnë anën tjetër të protestës për George Floyd

Më të lexuarat

Franca me kryeministër të ri

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeministrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe paraqiti dorëheqjen sot tek...

“Trupin ia lyenin me vaj për të ndalur dekompozimin”, 34 vjeçarja jep dëshminë shokuese

Me kalimin e orëve po bëhen me dije të dhëna të reja nga ngjarja në Kombinat, ku u gjetën pa jetë nënë e bijë,...

Favore seksuale për t’i kthyer mjetin, arrestohen dy zyrtarë policie

Dy efektivë të Policisë Rrugore në Tiranë janë arrestuar, pasi akuzohen se në këmbim të dorëzimit të automjetit të sekuestruar në pronësi të një...

Shqetësim në Spanjë, rikthehen masat e izolimit

Qytetarët në Spanjë kanë filluar që të shqetësohen sërish nga koronavirusi. Numri i rasteve të reja me COVID-19 është rritur ndjeshëm ndërkohë në një zonë...

Aksident në hyrje të Lezhës, përplasen tre automjete

Një aksident ka ndodhur gjatë mesditës së sotme, në hyrje të Lezhës. Në këtë aksident janë përfshirë tre automjete. Si pasojë e këtij aksidenti janë...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

Ngjarja makabre në Kombinat/ Flasin Dëshmitarët e Jehovait

Lidhur me ngjarjen makabre në Kombinat, në media u raportua se të treja ishin ndjekëse të Dëshmitarëve të Jehovait, për shkak se në shtëpinë...

“Zhaneta më tha mos ta shoh bojën”, fqinjët rrëfejnë momentet e fundit me familjen Josifi

Dëshmi tronditëse vijnë për ngjarjen në Kombinat, ndërsa fqinjët tregojnë se kryefamiljarja i kishte larguar të gjithë. Zhaneta Josifi, 56 vjeçe dhe vajza Anisa...

Pandemia/ Shënohet rekord i zi në Kosovë

Ditën e sotme është shënuar një rekord i zi nga koronavirusi në Kosovë. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë...

Del nga rruga mjeti në Tiranë/ Ndërron jetë pasagjeri, shoferi në spital

Në rrugën e Zallbastarit, në vendin e quajtur “Rrapi”, një mjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka ndërruar jetë pasagjeri në mjet,...

Prej 8 ditësh tashmë, protesta të shumta kanë shpërthyer në të gjithë SHBA për vdekjen e George Floyd. Qytetet po imponojnë shtetrrethime dhe shtetet po aktivizojnë anëtarët e Gardës Kombëtare për të qetësuar demonstruesit, por ata vazhdojnë të shprehin dhimbje dhe zemërim për mënyrën se si po “injorohet” situata.

Teksa shumë pyetje, si ajo se çfarë do të ndodhë me oficerët e policisë të përfshirë në incident, janë ende pa përgjigje, një gjë është e sigurt: kërkesat për drejtësi dhe një fund i brutalitetit policor kundër Afrikano-Amerikanëve kanë bërë bashkë të gjithë vendin.

# 1

Një grup njerëzish të zinj që mbrojnë një polic që u nda nga të tjerët

# 2

Një veteran që proteston kundër qeverisë së tij pasi luftoi për të, tregon luftën e bashkuar për barazi

# 3

Portland, Oregon. Policia duke demonstruar dhe duke u përpjekur të tregojë se e dëgjojnë dhe kuptojnë zhgënjimin e tyre.

# 4

Një protestues dhe një oficer policie sot në Fargo. Kjo është mënyra se si tregohet solidariteti

# 5

Nuk është e Bardhë vs e Zezë, e pasur vs e varfër, policia kundër qytetarëve …. është çdokush vs racistët

# 6

Nga Protesta Raleigh

# 7

Vajza ime 6-vjeçare, ajo sheh çfarë transmetohet në lajme, ne i sqaruam se çfarë i ndodhi George Floyd dhe ajo u tmerrua. Sot ajo bëri një shenjë dhe po bën protestën e saj paqësore në oborrin tonë. Unë jam aq krenar!

# 8

Ne jemi më të fortë së bashku

# 9

George Floyd – Protestoni sot në Filadelfia

# 10

Ky njeri ka qëndruar i vetëm në sheshin e qytetit tonë për disa ditë rresht, zoti e bekoftë guximin e tij

# 11

Ndihmoni me Pastrimin

# 12

Edhe Komuniteti ‘Kisha e Zotit’ janë duke qëndruar pranë George

# 13

Policët në Kansas City iu bashkuan Protestës Lokale

# 14

Shefi i policisë së Santa Cruz duke u ulur në gju me protestuesit, gjatë një demonstrate në Santa Cruz, Ca

Lexo edhe :   Ambasadorja amerikane nuk ndalet: SHBA do qëndrojë krah Shqipërisë, mbështesim rrugën drejt BE-së
Lexo edhe :   Kush është kryetari i ri i KLSH-së (Foto)

# 15

Simpatia Daneze për George Floyd/ 10,000 njerëz marshojnë paqësisht përmes Kopenhagës.

# 17

Kjo po ndodh gjithashtu në Minneapolis

# 18

Kapiteni i policisë bashkohet me protestuesit

# 19

Një grup njerëzish që formojnë një barrikadë dhe mbrojnë dyqanin për të ndaluar njerëzit nga plaçkitjet

# 20

Brezimi i Modistëve në Minneapolis

# 21

Ku janë fugonët e mediave tani?

# 22

Policia në Muskegon duke treguar mbështetjen e tyre për protestuesit jashtë Gjykatës së Qarkut

# 23

Protestuesit u mblodhën përpara ambasadës së SHBA në Berlin, Gjermani sot. Ne qëndrojmë me ju

# 24

Nuk është e zezë kundër njerëzve të bardhë, është çdokush kundër racistëve

# 25

Policia që ulet në gju me protestuesit në Miami, Florida

# 26

Një mik i minierës në Minesota. Qëndroni të sigurt, të gjithë. Përveç teje, Toni.

# 27

Policia Flint sapo hodhi mburojat dhe shkopinjtë e tyre dhe filloi të marshojë me protestuesit

# 28

5/31/20 Washington Dc. “Çfarë media nuk tregon “

# 29

Duke qëndruar së bashku me banorët

# 30

Protestuesit pikturuan me spraj këtë monument natën e kaluar. Ne po mundoheshim të gjithë ta pastronim, kur ky djalë u shfaq me një makinë larëse.

# 31

Moment emocional midis një oficeri dhe protestuesi

Emotional moment between an Officer and Protestor from MadeMeSmile

# 32

Juristët që ofrojnë shërbime Pro Bono për Protestuesit e Arrestuar

# 33

Policia në qendër të Portland po gjunjëzohet para protestuesve

# 34

Ka shpresë

# 35

Protestuesit thirrën: “Ecni me ne !!”

Përshtati Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Godet dhe fyen gjyqtarin, përfundon në komisariat futbollisti shqiptar

Një lojtar i skuadrës së Adës së Velipojës ka përfunduar në komisariat pas ndeshjes me Gramshin, në Kategorinë e Dytë. Raportohet se 29-vjeçari V.P ka...

VIDEO/ Po ecte me shpejtësi 236 km/h, policia ndalon Lamborghini-n

Ditën e sotme, policia ka ndaluar një Lamborghini, drejtuesi i së cilës është konstatuar duke drejtuar mjetin me shpejtësi tej normave të lejuara. Përkatësisht, shpejtësia...

Pandemia/ Ndahet nga jeta sportisti 38-vjeçar

Për shkak të infektimit me koronavirus, ka ndërruar jetë ish-karateisti 38-vjeçar, Flamur Shasha. Lajmin për vdekjen e Shashës e ka bërë të ditur Federata e...

Pse të rinjtë po preken nga pandemia? Përgjigjet mjeku pneumolog

Mjeku pneumolog Arjan Mezini gjatë një interviste në “News 24” komentoi situatën e krijuar nga koronavirusi në vend. Ai iu përgjigj pyetjes se “pse të...

“Përplasje” mes Turqisë dhe Francës

Mosmarrëveshja midis Turqisë dhe Francës pas një konfrontimi në brigjet e Libisë po bëhet më e ashpër. Parisi largohet nga misioni i NATO-s "Sea Guardian”...