E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

thotë

Braçe flet për marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë, çfarë thotë për taksën

Zëvendëskryeministri, Erion Braçe ka thënë se Kosova dhe Shqipëria kanë të gjitha resurset ekonomike për të qenë konkurrues në rajon. Në një intervistë për Klan Kosovën,...

Largohet nga Inter për te rivali i urryer, cfarë thotë Mauro Icardi

Mauro Icardi është emri më i përfolur në merkaton e Interit për tu larguar. E gjithë kjo ka ardhur pas përplasjes që bomberi argjentinas...

Dega në Shqipëri/ A do të hyjë Vetëvendosja në zgjedhje? Ja çfarë thotë Albin Kurti

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se dega e Vetëvendosjes në Tiranë për momentin nuk e mendon hyrjen në zgjedhje, por më...

Ç’do të thotë 4 medalje ari dhe 2 argjendi?!

Gjatë dy viteve, 2018 dhe 2019, u arritën rezultate historike për sportin shqiptar dhe për peshëngritjen në veçanti, që deri dje dukeshin të pamundura....

“Ndiq lekët!”, Veliaj ironizon PD-në: Zgjedhje? Të shohim se ç’do t’i thotë Moska

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj deklaroi në një intervistë për emisionin "45 Minuta" të drejtuar nga Denis Minga në Report Tv se...

“Po, ka pasur blerje votash”, habit Braçe: Çfarë thotë për arrestimin e Dakos

Zëvendës kryeministri Erion Braçe ka pranuar sonte në “A show” në News24 se në Shqipëri ka pasur vjedhje votash por jo se këtë gjë...

E ka zëvendësuar në kombëtare, ja çfarë thotë Roshi për Uzunin

Odise Roshi mungon prej një kohe të gjatë, për shkak të një dëmtimi në ligament. Në një prononcim për mikrofonin e “Supersport” futbollisti fierak...

“Nuk ka Zot”, thotë Stephen Hawking. Amanetet e shkencëtarit në librin e fundit

“Nuk ka Zot!”, ky është përfundimi i fizikantit të famshëm Stephen Hawkingm. Kështu thuhet në librin e botuar pas vdekjes së tij. Libri ka...

Deputeti i PD-së thotë se sukseset e Xhafajt janë si të Tahirit

Deputeti i PD-së Gent Strazimiri i është përgjigjur ministrit të Brendshëm​ Fatmir Xhafajt. Reagimi ka ardhur pas publikimit të shifrave që ky i fundit...

Plas tek Kukësi/Cungu i kritikon në media, Reginaldo: Të mi thotë në sy

Kukësi është duke kaluar një moment aspak të mirë në këtë fillim kampionati pasi është mposhtur 1-0 nga Partizani. Trajneri Armando Cungu pas kësaj...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...