E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

terrorist

Terroristi më i kërkuar i Amerikës ndodhet në Kabul, shpërblim për ta kapur

Khalil Haqqani, një nga terroristët më të kërkuar të Amerikës, tani është pjesë përbërëse e lëvizjeve të talebanëve për të krijuar një qeveri. Sipas...

“Betohem për Allahun nuk keni parë asgjë”, terroristi i përgjigjet policisë

Një person ka mbetur i vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur në një sulm me armë pranë sinagogës Seitenstettengasse në Vjenë. Një prej autorëve...

Ministri i Jashtëm francez lëshon alarmin, paralajmëron për sulme të reja

Franca ka paralajmëruar qytetarët për sulme të reja. Sinjalet e para ishin pas sulmit islamik në Nicë i cili shkaktoi tre të vdekur, e...

Pjesë e një celule të ISIS, ekstradohet në Gjermani terroristi 24-vjeçar

Terroristi nga Taxhikistani, Komron Zukhurov është ekstraduar drejt Gjermanisë. 24-vjeçari ishte në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, por prej kohësh strehohej në Shqipëri. Ai është arrestuar...

Detajet/ Babai s’lejon fëmijët të shkojnë në shkollë, RENEA i rrethon shtëpinë

Shtetasi Ronald Kryemadhi, terrorizoi jo vetëm banorët në Kamëz por edhe Policinë e Shtetit dhe forcat e FNSH e RENEA, pasi i kërcënoi me...

Dalin detaje tjera nga sulmi terrorist në Londër, 3 persona mbetën të lënduar

Dalin detaje të tjera në lidhje me sulmin e dyshuar si terrorist, ku një person qëlloi disa njerëz me thikë në rrugët e Londrës. Autori...

VIDEO/ Sulm terrorist në Londër, një person qëllon me thikë njerëzit në rrugë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Londër sot, teksa një burrë ende i paidentifikuar ka goditur me thikë disa njerëz në mes të...

“Një bombë e kurdisur”, ekstremisti shqiptar dënohet me 22 vjet burg në SHBA

Një gjykatë në New York, dënoi me 22 vjet heqje lirie një shqiptar me vendbanim në Bronx, që synonte të bëhej pjesë e grupit...

Sulmi terrorist në Sri Lanka, Basha: Akte monstruoze kundër bashkëjetesës fetare

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një postimi në Twitter, reagon pas sulmit terrorist të ndodhur në 3 kisha dhe tre hotele në...

Tritol shtyllës së tensionit të lartë, MIE dhe MB: Sulm terrorist

Ministria e Brendshme dhe Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë e konsideron “akt terrorist” sulmin me tritol ndaj një shtylle të tensionit të lartë në...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...