E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

te perfshire

Dalin 12 emrat e parë të personave të përfshirë në dosjen 339, mes tyre…

Zbulohen emrat e 12 personave të parë të dosjes 339, të cilët do të shkojnë për gjykim në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Të pandehur...

Kryemadhi: Dosjet 339 dhe 184, ministra e deputetë të përfshirë në blerjen e votave

Gjatë takimit të zhvilluar me LSI-në e Gramshit, Monika Kryemadhi theksoi tha se LSI nuk do të ndalet në asnjë moment duke denoncuar blerjen...

Çështja Xhafaj/ Habit Balla: Në inskenim të përfshirë edhe gjyqtarë të korruptuar

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi sot se “në inskenimin ndaj vëllezërve Xhafaj janë të përfshirë, jo vetëm politikanë të...

Kokaina në Durrës/“Shpërndarësi i drogës mund të fshihet në Tiranë, të përfshirë 20 grupe kriminale”

Gazetari Artan Hoxha thotë se për kokainën e kapur në Durrës, janë përfshirë më shumë se 20 grupe kriminale. I ftuar në rubrikën “Opinion”...

Preç Zogaj: Komisionerët e PD-së të përfshirë në shit-blerjen e votave, kam fakte

Preç Zogaj ka akuzuar se komisionerë të Partisë Demokratike janë të përfshirë në shit-blerjen e votave. I ftuar në emisionin “Debati”, ish-deputeti tha se edhe...

Pastrimi i parave: Mbi 411 raste në 2016-ën, mes tyre persona të ekspozuar politikisht

Drejtoria e Përgjithshme për Parandalimin e Pastrimit të Parave referoi vitin e kaluar 411 raste në prokurori dhe Policinë e Shtetit si të dyshimta...

Të fundit

Autobusi i linjës Libohovë-Tiranë del nga rruga, plagoset pasagjerja

Mëngjesin e sotëm, një aksident ka ndodhur në aksin nacional Gjirokastër-Kakavijë, në afërsi të fshatit Dervician, ku një autobus i linjës Libohovë-Tiranë ka dalë...

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...