E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

te infektuarit

Rritet numri i të infektuarve, 17 raste pozitive në Shqipëri

Pas disa ditëve kur u duk se pati një ulje të ndjeshme të numrit të të infektuarve, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se...

Belgjika hedh hapin e madh, 2 mijë persona do hetojnë rastet me COVID-19

Belgjika ka ndërmarrë një tjetër hap me rëndësi, lidhur me zhvillimin e koronavirusit. Plot 2 mijë persona do të merrem me hetimin e rasteve...

Një super lajm vjen nga Britania e Madhe, si paraqitet situata nga COVID-19

Një lajm i mirë vjen nga Britania e Madhe, ku raportohet se është ulur numri i vdekjeve si pasojë e koronavirusit. Autoritetet më në fund...

Ç’ndodh me të sëmurët me Covid-19? Ja çfarë dëshmojnë 5 pacientë në SHBA

Nga: Michael Waters “Vox” Gulçim, dhimbje në gjoks, lodhje fizike, dhimbje koke, kollë, ethe. Këto janë simptomat e zakonshme që raportojnë njerëzit, të cilat kanë...

Pandemia/ Edhe sa kohë duhet të jetojmë kështu? Ja skenarët e mundshëm

Nga: Joe Pinsker “The Atlantic” Koronavirusi i ri ka ndërprerë jetën e zakonshme të shumë njerëzve anembanë botës, me mbylljen e bizneseve, anulimin e tubimeve...

“Jemi në javën e tretë, kurba e të prekurve do të rritet”, Manastirliu apel për zbatimin e masave

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu është shprehur se numri i të prekurve me koronavirus në vend do të rritet, teksa thekson se jemi në...

Koronavirusi është një sprovë

Një virus po sillet rreth botës. Orë pas ore numri i të infektuarve rritet. Paniku po përhapet. Por kjo nuk ndihmon. Në krizë duhet...

Përse Italia e ka kaq të vështirë të frenojë koronavirusin

Nga: Beppe Severgnini “The New York Times” Shumë italianë janë këto ditë tejet konfuzë. Shumica prej nesh, nuk e dinë më se çfarë të mendojnë....

E frikshme/ 2009 viktima dhe mbi 75 mijë të prekur nga koronavirusi

Duke iu referuar të dhënave nga Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë (NHC), rreth 137 persona kanë gjetur vdekjen nga Covd-19 gjatë 24 orëve...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT