E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

të dehur

Policia iu heq patentën 103 shoferëve dhe arreston 10 të tjerë (VIDEO)

Policia Rrugore ka shtuar kontrollet gjatë fundjavës, për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore. Sfidat e Policisë Rrugore mbeten shpejtësia, alkooli, manovrat e rrezikshme...

Të dehur në timon apo pa patenta/ Arrestohen 21 drejtues mjetesh në Tiranë

Të paktën 21 drejtues mjetesh janë arrestuar nga policia, pasi thyen rregullat e qarkullimit rrugor. Mësohet se 12 prej tyre kanë qenë në gjendje të...

Të dehur në timon, kontrolle të rrepta dhe ndaj urbanëve (VIDEO)

Policia Rrugore nuk ka të ndalur me kontrollet në rrugë, ku shumë shoferë janë kapur në shkelje dhe janë gjobitur. Në një njoftim për...

“Drejto me kujdes”/ Të dehur dhe pa patentë, policia arreston 59 shoferë brenda javës

Policia e Shetit njofton se vetëm gjatë kësaj jave, janë arrestuar 59 drejtues automjetesh dhe motomjetesh, për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe...

Tiranë/Policët i gjen belaja, tre djem të dehur iu futen në dru

Viti i Ri nuk ka kaluar pa incidente, ndërsa këtë herë e kanë pësuar pikërisht dy policë. Këta të fundit janë dhunuar mbrëmjen e...

Bulqizë/Sherr me thika mes dy të dehurve, plagoset 27-vjeçari

Në Bulqizë ka mbetur i plagosur një 27-vjeçar pas konflikti me një person. Ngjarja në fjalë ndodhi në orën 04:10 në njësinë administrative Trebisht...

Të fundit

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...

Hoxha ka vdekur, por enverizmi është gjallë

Nga: Lorenc Vangjeli Një deputet socialist u dërgoi kolegëve të tij në parlament fotografinë e Enver Hoxhës. Të majtët u distancuan prej tij, kurse të...

Milaim Zeka: Donaldi nuk di të dojë, di vetëm të bëj s*ks (VIDEO)

Gazetari i njohur Milaim Zeka ka ndjekur me vemendje se çfarë ka ndodhur brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”, e madje ka kritika ndaj Donaldit. Jo vetëm kaq,...