E hënë, 25 Maj, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

shtetas

Kur do hapë kufijtë për shtetasit e rajonit? Serbia tregon datën

Ivica Daçiq bëri me dije se Serbia, nga 1 qershori, do t’i rihapë kufijtë për shtetasit e Bosnje dhe Hercegovinës, Malit të Zi, Shqipërisë...

26 shtetas shqiptarë deportohen nga Spanja, arrestohet njëri prej tyre

26 shtetas shqiptar që kishin shkelur rregullat e qëndrimit në hapësirën Schengen apo që kishin kërkuar azil, janë deportuar sot nga Spanja. Gjatë përpunimit dhe...

OFL u kërkon 3 shtetasve që të justifikojnë pasuritë (Emrat)

Sot Operacioni Forca e Ligjit u ka dërguar formularin për justifikimin e pasurisë 3 shtetasve. Bëhet fjalë për shtetasit: Ervis Martinaj, Arben Kaçorri dhe Valentino...

3 shtetas të Maqedonisë së Veriut në anijen me të infektuarit nga Koronavirus

Në anijen e ndaluar në afërsi të Jokahomas në Japoni, për shkak të pranisë së personave të infektuar nga virusi korona, raportohen të jenë...

Koronavirusi/ Autoritetet shqiptare ndalojnë shtetasin kinez

Në kuadër të masave për mbrojtjen nga koronavirusi, autoritetet shqiptare kanë ndaluar një shtetas kinez. Pasagjeri kinez, rezident në Itali, është ndaluar për kontrolle të...

Arrestohet shtetasi i shpallur në kërkim në 4 qarqe (Emri)

Policia e Korçës ka vënë në pranga Liridon Salihin, i cili ishte shpallur në kërkim në disa qarqe, me precedent të mëparshëm penal në...

Shqipëri, një tjetër shtetas turk para gjykatës

Në Shqipëri, një tjetër shtetas turk, i arrestuar nga autoritetet shqiptare pasi tentoi të ndërmerrte një udhëtim drejt Kanadasë me vizë të falsifikuar, nisi...

Riatdhesohen 100 persona/ Ja apeli i Policisë për të gjithë shtetasit shqiptarë

Janë riatdhesuar 100 shtetas shqiptarë nga Franca, Belgjika dhe Gjermania. Raportohet se këta janë individë të cilët kanë vendim për dalje nga territori francez...

Kthimi i shqiptarëve të ISIS, 73 shtetas gjenden në Siri

Koordinatorët kombëtarë kundër ekstremizmit të dhunshëm të Maqedonisë së Veriut, Kosovës dhe Shqipërisë u mblodhën në Tiranë për të diskutuar për riintegrimin dhe kthimin...

Shkatërrohet grupi kriminal që trafikonte klandestinë, drejtohej nga një shtetas turk

Është finalizuar me sukses operacioni i policës i koduar “Tranzit”, nga i cili është shkatërruar një grup kriminal në Elbasan. Në pranga kanë rënë...

Të fundit

Thyen punishten e mermerit dhe vodhën, arrestohen 4 të rinjtë në Tepelenë

Policia ka arrestuar 4 persona në Tepelenë, pasi dyshohet të kenë vjedhur një punishte mermeri. Ngjarja në fjalë ka ndodhur 5 ditë më parë. Në...

“Ky investim do të punësojë një numër të konsiderueshëm njerëzish”, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama bën me dije se po përfundon fabrika e re agropërpunuese e përgatitjes së esencës së frutave dhe prodhimin prej tyre të...

Horoskopi, 25 maj 2020

Dashi Përpiquni të jeni më të tërhequr gjatë ditës së sotme. Nuk është koha e duhur për ë vepruar shumë sot. Në fakt është krejtësisht...

Zyrtari i SHBA: Kina fshehu virusin, do t’i shkojmë çështjes deri në fund

Një zyrtar i lartë i Shtëpisë së Bardhë e krahasoi mënyrën se si e trajtoi Kina çështjen e koronavirusit me fshehjen që Bashkimi Sovjetik...

Koronavirusi/ Një lajm i mirë vjen nga Kosova

Mbrëmjen e sotme një lajm i mirë ka ardhur nga Kosova lidhur me koronavirusin. Raportohet se gjatë 24 orëve të fundit, nuk është regjistruar asnjë...
WhatsApp KONTAKTO TT