E mërkurë, 30 Shtator, 2020
20 C
Tirana

“Ju jeni tap-topi, mbylle gojën”, Rama flet për foton me Ardian Çapjen

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Pse konflikti Armeni-Azerbajxhan, mund t’i kushtojë Shqipërisë qindra miliona euro

Armenia dhe Azerbajxhani, po përplasen sërish mbi rajonin e kontestuar të Nagorno-Karabakut. Deri tani luftimet kanë shkaktuar dhjetëra të vrarë, dhe qindra të plagosur....

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

Konflikti në Kaukaz/ Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth luftës që ka nisur mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, ku deri më tani janë shënuar dhjetëra viktima. Përmes një postimi...

“Ndaloni sulmet”, Putin telefonon kryeministrin armen

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka kërkuar kryeministrit armen, Nikolla Pashinyan, që të ndalojë sulmet ndaj Azerbajxhanit. Putini theksoi nevojën urgjente për një armëpushim dhe...

Kryeministri Edi Rama ka folur në “Opinion” për fotografinë me Ardian Çapjen, të realizuar në një hotel në pronësi të kësaj familje në Elbasan. Rama zbuloi se fotografia në fjalë është realizuar në një hotel, pasi aty ka një sallë konferencash ku ai ka marrë pjesë në një aktivitet.

“Do flasim për gjëra serioze. S’jemi për estradë. Ky është i një hoteli. Më kanë ardhur këta persona dhe a mund ta bëjmë këtë fotografi?! Kam edhe një tjetër të bërë shumë vite më parë, sepse në ato herë që kam qenë, kam qenë për evente. Nuk i mbaj mënd konferencat. Çfarë tregon kjo?”, tha Rama.

Klodiana Lala: Ju keni gjithë strukturat ndihmëse.

Rama: Nuk isha i informuar. Nuk bëhet miting në hotel zonjë.

Klodiana Lala: Ky zotëria këtu, i keni çuar një formular. Mos më intimido, keni dërguar atë vajzën simpatike. Më lër të rendis faktet, por faktet nuk i intimidon dot, ky zotëria duhet të ishte prapa hekurave. Duhet të zbardheshin atentatet. Po e trajtoni këtë historinë e OFL se çfarë po bëhet.

Lexo edhe :   “Faleminderit Zot që na dhurove vdekjen”, Kreshnik Spahiu thumbon ‘kokat’ e politikës shqiptare

Rama: Ju jeni tap-topi. Unë do të jap përgjigje kur ti ta mbyllësh gojën. OFL e çon ligji dhe ka një ligj që përcakton subjektet e tij. Përsa i përket fotografisë, nuk kam asnjë pishman. E bëj edhe 100 herë të tjera, por nuk ka asnjë lidhje. Kaq! Unë shkoj, futem kudo. Kam parë aq shumë banjo në Shqipëri, sa nuk e ke idenë dhe nuk pyes fare. Unë takoj këdo, kudo dhe si dua unë.

TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lleshaj: Nga nesër mund të aplikoni për pasaportë pa formular policie

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, bën me dije se nga duke filluar nga dita e nesërme, aplikimi për pasaportë mund të bëhet me procedurë...

Në çerdhe private apo publike? Erion Veliaj zbulon vendimin që kanë marrë për djalin

Debati për çerdhe publike apo private gjithmonë i ka bërë prindërit që të mendojnë më gjatë. Pas një monitorimi në ambientet e brendshme por...

Bjellorusi: Gratë kundër Lukashenkos

Gratë i japin forcë lëvizjes opozitare në Bjellorusi: ato sfidojnë pushtetin shtetëror dhe dhunën policore. Çdo javë gratë dalin në rrugë kundër diktaturës së...

“Alarm për bombë” në Rinas, testi i Aviacionit Civil frikëson qytetarët

Gjatë paradites së sotme, Aviacioni Civil ka kryer një test në aeroportin e Rinasit, duke dhënë një alarm të rremë për bombë. Kjo ka...

“Arti gjithmonë bashkon dhe çon përpara shoqërinë”

Në kuadër të Ditëve Europiane të Trashëgimisë dhe Ditës Kombëtare të Trashëgimisë Kulturore, Muzeu Historik Kombëtar në bashkëpunim me Qendrën Kombëtare Kulturore për Fëmijë...