E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

shoqata

Disa Shoqata refuzojnë të fillojnë transportin publik! Reagon Balluku

Disa Shoqata refuzojnë që ditën e nesërme të fillojnë transportin publik. Ndër to përmendim Eneo Sulejmanin, kryetar i Shoqatës brenda dhe ndërqytetas në Tiranë i...

Hapja e transportit publik u shty me një javë, shoqata nesër në protestë

Shoqata e Transportit Ndërqytetës dhe Rrethqytetas i Udhëtarëve ka paralajmëruar një protestë ditën e nesërme. Përmes një njoftimi të shpërndarë në Facebook, shoqata bën me...

“O down, ik qërohu”/ Pas ndjesës Murrizi nuk përmbahet: Ishalla nuk ngrihet ‘shoqata e qenve’

Nënkryetari i Kuvendit, Myslim Murrizi, i kërkoi falje publikisht të gjithë personave të cilët u ndjenë të fyer, nga një koment i tij, në...

Shkarkimi i Zef Hilës/ Shoqata e Bashkive: Rama po hakmerret politikisht!

Shoqata e Bashkive ka reaguar menjëherë në lidhje me shkarkimin me vendim të Këshillit të Ministrave të kreut të Bashkisë së Vaut të Dejës,...

Akuza të rënda: Gjyqtari Sokoli përdori shprehje raciste ndaj Ngo, ku është shoqata?

Tirana pësoi një disfatë të papritur përballë Kastriotit në fushën e këtyre të fundit dhe në fund pati momente tensioni ku u përfshi edhe...

Dënimi me burg i protestuesit/ Shoqata e të Përndjekurve Politik: Thirrje ndaj BE e SHBA

Shoqata e të Përndjekurve Politik ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës së Tiranës, për Dorjan Protoduarin. Për Shoqatën e të Përndjekurve Politik,...

Zbulohet shoqata “artistike” që rekruton vajza për prostitucion në Maqedoni

Nën emrin e një shoqate artistike, disa persona kërkojnë të punësojnë vajza të reja si sekretare nëpërmjet njoftimeve “online” dhe më pas rekrutoheshin si...

Masakroi për vdekje shokun, shoqata që strehoi autorin: Të tronditur, kemi mbrojtur një vrasës!

Disa misionare e misionarë të një shoqate fetare në Tiranë, janë tronditur dy javë më parë, kur kanë mësuar se Albert Zekaj, 32-vjeçari nga...

Shoqata e Biznesit të Vogël: Protesta deri në grevë urie kundër TVSH-së

Shoqata e Biznesit të Vogël ka paralajmëruar se do të nisë protestat masive, duke u përshkallëzuar deri në grevë urie në rast se qeveria...

Skandal/Gjoka u sulmua me thikë, Shoqata e Trajnerëve mbetet fantazmë

Mos veprimi dhe qëndrimi në heshtje i Shoqatës së Trajnerëve në Shqipëri, pas ngjarjes në Shkodër ku u tentua të goditej me thikë trajneri...

Të fundit

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...

Blerja e energjisë zhvlerëson lekun, euro në nivelin më të lartë nga korriku

Euro është forcuar ndjeshëm sot në tregun e brendshëm valutor, duke reflektuar kërkesën e lartë për valutë për blerjen e energjisë. Sipas kursit zyrtar të...

Të gjithë kanë Covid!, po ku shkuan fjalët e Helena Kadaresë!?

Nga: Frrok Çupi Para tre ditësh, Helena Kadare, kur s’ka dalë në publik prej vitesh, doli dhe lëshoi një lutje për rininë. “Ne të rriturit...

Bëri simbolin e shqiponjës dykrenare, Miss Serbia lë garën

Bërja e shqiponjës dy krenare nga Miss Serbia, Valentina Petrovic, ka tërbuar mediat serbe. Bukuroshja ka bërë shqiponjën, teksa ka pozuar me Miss Kosovën...