E hënë, 25 Maj, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

Sekretar

Jep dorëheqjen Sekretari i Marinës Ushtarake amerikane

Sekretari i Marinës Ushtarake amerikane Thomas Modly ditën e sotme ka dhënë dorëheqjen. Raportohet se Modly pati krijuar një polemikë të brendshme duke pushuar nga...

“Parashikohen 7,000 deri në 20,000 viktima në Britani”

Sekretari britanik për Shëndetësi, Matt Hancock, nuk ka përjashtuar mundësinë e ndalimit të stërvitjeve në ambiente të hapura, nëse njerëzit nuk respektojnë masat e...

Koronavirusi/ Humb jetën Sekretari i Ministrisë së Mjedisit në Serbi

Sekretari shtetëror në Ministrinë e Ambientit të Serbisë, Branisllav Bllazhiç, ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Politikani i krahut të djathtë, Bllazhiç ka qenë...

Infektohet me COVID-19/ Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s shtrohet në spital

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Javier Solana ka rezultuar se është i infektuar me koronavirus. Mediat e huaja raportojnë se ai është shtruar në spital...

Kurti bën publike letrat që i dërgoi Trump-it dhe sekretarit Pompeo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, publikoi të hënën dy letra dërguar presidentit amerikan Donald Trump dhe sekretarit të Shtetit Mike Pompeo lidhur me veprimet...

Sekretari Pompeo: SHBA mbetet e angazhuar ndaj aleancës Perëndimore

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo theksoi rolin botëror të SHBA-së ndaj Kinës dhe Rusinë dhe tha se idealet e vlerat e Perëndimit do të...

Sekretari i Mbrojtjes: SHBA nuk tërhiqet nga Iraku

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper tha se Shtetet e Bashkuara nuk do t’i tërheqin trupat nga Iraku. Ai sqaroi se një letër e shkruar...

Kryesia ekzekutive e LSI emëron sekretarin për pushtetin lokal

Në kuadër të riorganizimit dhe zhvillimit të zgjedhjeve në strukturat e partisë, Kryesia Ekzekutive e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka zgjedhur sekretarin e pushtetit...

Meta pritet të takojë Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg pritet që të zhvillojë një takim me Presidentin Ilir Meta në datën 28 tetor. “Balkanweb” raporton se takimi...

Spiropali takon Sekretarin e OSBE, ja për çfarë diskutuan

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali ditën e sotme ka zhvilluar një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE-së Thomas Greminger. Përmes...

Të fundit

Njihuni me 7 “ekspertët” që firmosën për prishjen e Teatrit Kombëtar

Dy vite më parë kur bashkia e qeveria sapo kishin nisur procedurat për prishjen e Teatrit Kombëtar, Ministria e Kulturës, që asokohej drejtohej nga...

Hapja e plazheve/ Pipero ka disa këshilla për qytetarët

Kryeministri Edi Rama ditën e djeshme deklaroi se duke filluar nga data 10 Qershor plazhet do të hapen për të gjithë qytetarët. Ndërkohë mjeku infeksionist...

Si vëllai i spikeres vodhi milionët, duke bllokuar valët e pultit. Ja çfarë i tha ajo policisë

Lidhur me vjedhjen e milionëve në mjetin e biznesmenit Flamur Behi, në pyetje është marrë motra e një prej grabitësve. Ngjarja eshte regjistruar të...

“Po mbahen në gjithë Evropën”/ Kurti kërkon zgjedhje në Kosovë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar që të mbahen zgjedhjet në muajt e ardhshëm. Përmes një postimi në Facebook, Kurti tha se...

DETAJET/ Grabitja e milionëve në makinën e biznesmenit, autorët përdorën bllokues valësh

Tashmë është zbardhur e gjithë dinamika e plotë e grabitjes së një shume të majme pak ditë më parë, ndaj një biznesmeni në Tiranë....
WhatsApp KONTAKTO TT