E premte, 10 Prill, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

seance

Mblidhet të premten komisioni për shkarkimin e Metës

Seanca e radhës e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta do të mbahet këtë të premte në orën 13:00. Parashikohet se në këtë...

Seancë prove për të udhëhequr opozitën

Nga Mero Baze Herën e parë ishte çadra. Ilir Meta garantoi Lulzim Bashën se do të ishte në krah të tij nga dita e parë...

Shtyhet sërish gjyqi për Emiljano Shullazin

Sërish është shtyrë seanca gjyqësore për Emiljano Shullazin ndërsa pritet shkresa e Këshillit të Lartë Gjyqësor për të qartësuar pozicionet e gjyqtarëve. Raportohet se në...

Lobimi 675 mijë $/ Basha del sot para gjykatës, ja sa vite burg rrezikon

Ditën e sotme 13 Janar në orën 14:00, zhvillohet seanca e parë paraprake për kryetarin e PD-së, Lulzim Basha dhe dy zyrtarët e tjerë...

Nis me debate seanca e jashtëzakonshme, Gjuzi: Duam 45 minuta kohë

Seanca e jashtëzakonshme plenare ka nisur dhe në rend dite është diskutimi i projektrezolutës për zgjidhjen e ngërçit në përzgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës...

Kuvendi mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme

Ditën e sotme pritet që Parlamenti të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme në orën 10:00. Ky vendim u mor ditën e djeshme menjëherë pasi...

‘Dekretimi i Xhaferllarit’/ Kuvendi seancë të jashtëzakonshme

Për dekretimin e Marsida Xhaferllarit nga presidenti Meta ka reaguar sot Kuvendi i Shqipërisë. Në një njoftim të bërë publik sot, Kuvendi njofton se...

Shtyhet sërish seanca për Shullazin

Është shtyrë sërish seanca për Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurit e tjerë. Në seancë u zhvilluan debate të ashpra midis të pandehurit Endrit Zela...

Dhunoi turistët/ Pronari i lokalit në Gjykatë: Nuk e theva xhamin për t’i dëmtuar

Është mbajtur sot seanca dëgjimore për shtetasin Mihal Kokëdhima, i arrestuar pasi goditi me sende të forta fugonin e një grupi spanjollësh që kishin...

Shtyhet seanca e Kuvendit e 11 korrikut/ Arsyeja është kjo

Seanca plenare që ishte planifikuar për t’u mbajtur më datën 11 korrik 2019-të është shtyrë për në datën 18 korrik 2019-të. Kjo për arsyen...

Të fundit

Një 107-vjeçare në Holandë, njeriu më i moshuar që fiton ndaj koronavirusit

Një 107-vjeçare nga Holanda është bërë personi më i vjetër që ka arritur të mposhtë koronavirusin. Cornelia Rias nga Holanda ishte konfirmuar me koronavirus më...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë, si pasojë e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...

Koronavirusi/ Rama: Kjo situatë mund të zgjasë deri në 3 vite

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me mundësinë për lehtësimin e masave shtrënguese, të ndërmarra me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të...

Paketa e ndihmës/ Rama tregon kategoritë që përfitojnë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. I ftuar në emisionin “Open” në Top...

Shkëlqim Hajdari qetëson fermerët: Asnjë prodhim i juaji nuk do të mbetet stok

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka qetësuar fermerët duke premtuar mbledhjen, magazinimin dhe eksportimin e prodhimeve të tyre. Në një lidhje Skype për emisionin “Alert”...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT