E martë, 26 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

samiti

Deklarata e Samitit të Zagrebit/ Balla: Sinjal i rëndësishëm i vazhdimit të angazhimit të BE

Kreu i grupi parlamentar të PS-së, Taulant Balla shprehet se Samiti i Ballkanit Perëndimor i 6 majit është një mundësi për të rikonfirmuar angazhimin...

Samiti i G20 jep 5 trilionë dollarë për të shpëtuar ekonominë botërore

Samiti i G20 është mbledhur ditën e sotme për të diskutuar në lidhje me situatën e krijuar nga koronavirusi. Mediat e huaja raportojnë se gjatë...

Mini-Shengeni/ Ish-ministrja: Qeveria po tenton të kamuflojë dështimet

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, ka komentuar ashpër mbledhjen e tretë rajonale për mini-Shengenin, që u zhvillua të shtunën në Tiranë. E ftuar në rubrikën...

Analisti: Bashkëpunimi i Shqipërisë me Serbinë, thikë pas shpine Kosovës

Analisti Enver Bytyçi shprehet se përpjekjet e Shqipërisë për të vendosur një bashkëpunim me Beogradin janë thika pas shpine për Kosovën. I ftuar në studion...

“Viti 2020 do të flasë vetë për ekonominë”/Rama: Ja për çfarë jemi dakordësuar

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka thënë se nisma për “Shengenin Ballkanik” do të japë frytet e veta për ekonominë që vitin tjetër. Gjatë fjalës...

Kosova refuzoi ftesën për në Samit/ Rama i përgjigjet hapur

Ka nisur pak më parë takimi i tretë Rajonal për Ballkanin Perëndimor. Pjesëmarrës në këtë samit janë kryeministri shqiptar, Edi Rama; kryeministri maqedonas Zoran...

Zaev preket nga situata në Durrës, zbulon dokumentin që do të miratohet sot

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka qenë i pranishëm ditën e sotme në Durrës, ku ka parë nga afër situatën e krijuar...

“Fantazma e ‘Serbisë së Madhe’ shëtit në Tiranë”/Berisha kritikon mini-Shengenin

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka komentuar takimin e tretë rajonal për Ballkanin Perëndimor i cili do mbahet ditën e sotme në Tiranë. Përmes një postimi në...

Shengeni Ballkanik/ Haradinaj: S’kam ftesë nga Rama për takimin në Durrës

Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimeve të vendeve të Ballkanit për mini-shengenin. Përmes një deklarate për mediat, Haradinaj u...

Ndihma për tërmetin/ Rama jep detaje nga takimet në Londër

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një prononcim për mediat nga Londra ku ndodhet për Samitin e NATO-s. Kreu i qeverisë u shpreh se e ka...

Të fundit

Turqi/ Politika luan me fatin e mijëra refugjatëve

Turqia i joshi refugjatët në kufirin me Greqinë. Por megjithatë BE-ja mbeti për ta e paarritshme. Tani refugjatët ndodhen sërish të bllokuar në Turqi. Shumë...

Pandemia/ Ta kanë rritur rrogën? Pipero flet troç (VIDEO)

Mjeku Pëllumb Pipero është kthyer në një personazh në përditshmërinë tonë, si pasojë e këshillave për COVID-19. Dalja e tij e shpeshtë në ekran,...

Boris Johnson tregon problemin shëndetësor që i shkaktoi koronavirusi

Kryeministri britanik Boris Johnson ditën e sotme tregoi problemin shëndetësor që i shkaktoi koronavirusi. Johnson deklaroi se aktualisht ka probleme me shikimin. Në daljen e fundit...

“Humori juaj, jashtëqitje e një truri të lodhur”, plas sherri mes “Aventurierëve” dhe Agron Llakajt

Aktori i madh i humorit, Agron Llakaj, ka reaguar ashpër ndaj programit “Aventurierët”. Me një postim në Instagram, ai e cilëson një show të...

Administrata do të punojë nga shtëpia: Ja rregullat e reja që duhen ndjekur

Përgjatë kohës së pandemisë dhe fatkeqësisë natyrore, punonjësit e administratës nuk do të shkojnë në zyrë. Kjo është bërë tashmë zyrtare me anë të një...
WhatsApp KONTAKTO TT