E diel, 20 Shtator, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

sakrifica

Sakrificat e zjarrfikësve vullnetarë të Australisë

“Ne po e bëjmë këtë sepse është pasion. Është vëllazëri”, thotë Daniel Knox. Ai është një prej mijëra australianëve që kanë hequr dorë nga përditshmëria...

Çani e thotë hapur: Ky është një vend qesharak. Shqipëria do shpëtojë, kur të ketë të vrarë për…

Moderatori Arjan Çani ka deklaruar se shqiptarët nuk kanë sakrifikuar për të drejtën e shenjtë të votës. I ftuar në emisionin “Open”, Çani u shpreh...

Sakrifica e Rakitic për Kroacinë: Isha i shtrirë në krevat, temperatura…

Futbollistët kroatë kanë sakrifikuar shumë në këtë Botëror pasi u është dashur të luajnë tre ndeshje nga 120’ minuta. Por dëshira e madhe që...

Sakrifica e madhe e trajnerit të Uruguait: Nga karrigia me rrota në…

Botërori është eventi më i madh i futbollit dhe për të qenë pjesë e tij janë bërë shumë sakrifica nga lojtarë, trajnerë e tifozë....

Meta, Patriarkut Kirill: Besimin e ruajtëm me sakrifica, por harmonia fetare…

Presidenti i Republikës, Ilir Meta së bashku me zonjën Monika Kryemadhi dhe dy vajzat e tyre Borën dhe Erën, mikpritën sonte me një darkë...

Të fundit

Berisha: Avionët rus spiunojnë Shqipërinë, ndryshuan kursin e fluturimit aty ku do ndërtohet baza e NATO-s

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim që i ka ardhur nga një oficer. Në denoncimin në fjalë thuhet se avionët rus që kanë...

Djalë apo vajzë? Elita Rudi konfirmon shtatzëninë

Reperi Gjiko dhe moderatorja Elita Rudi do bëhen prindër për herë të dytë. Gjiko në një video të publikuar në InstaStory, ka pohuar se partnerja...

Arrestohet për dhunë, por mungon akti i mjekësisë ligjore. Babë e bir përballen në “gjyq”

Në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq”, në Tv Klan, Ilirjan Petriti është përballur më babain e tij Bujar Petriti, i cili kërkon që...

“Gylsereni” zbulon kur do martohet me producentin turk (FOTO)

Aktorja Nurgul Yesilçay, e njohur nga roli i “Gylserenit” në serialin “Fate të kryqëzuara” në Shqipëri, do të martohet. Aktorja 44-vjeçare dhe producenti Necati Kocabay...

Detajet/ Sherr banal pranë një lokali në Tiranë, plagoset 45-vjeçari

Policia e Tiranës ka dhënë detajet e para lidhur me plagosjen e ndodhur pasditen e sotme pranë një lokali në Tiranë. Pas një konflikti të...