E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

Rruga e Arbrit

Rama njofton hapjen e rrugës së Arbrit (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka uruar festën e 29-nëntorit. Me anë të një video-je të publikuar në "Facebook", kreu i qeverisë njofton hapjen e rrugës...

“Rruga e Arbrit” hapet më 29 nëntor

Sikundër e njoftoi më herët në Kuvend, kryemininistri rikonfirmon lajmin se në datën 29 nëntor do të hapet "Rruga e Arbrit". "Rruga e Arbrit" është...

Rama: Rruga e Arbrit do të jetë pa pagesë

Teksa Rruga e Arbrit është drejt përfundimit, kryeministri Edi Rama deklaroi se ky segment rrugor, do të jetë pa pagesë për qytetarët. Në një intervistë...

Dyfishohen pagesat për koncesionet vitin e ardhshëm, 120 mln euro

Buxheti i shtetit pritet të paguajë 14.5 miliardë lekë vitin e ardhshëm (gati 120 mln euro) për pagesat për 13 kontrata koncesionare aktive, sipas...

Balluku: Rruga e Arbrit do jetë gati në pranverë të 2021

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku shprehet se se ndërtuesit e rrugës së Arbrit kanë premtuar se projekti do të jetë gati në pranverën e...

Rama publikon pamjet nga punimet tek “Rruga e Arbrit”: Ja kur do jetë e aksesueshme

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë mëngjesin e sotëm në Facebook një video nga punimet për “Rrugën e Arbrit”. Në video theksohet se brenda këtij muaji...

Qeveria jep lajmin e mirë për pronarët që preken nga ndërtimi i Rrugës së Arbrit

Të gjithë pronarët që preken nga ndërtimi i “Rrugës së Arbrit” do të kompensohen. Ditën e djeshme, Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin për shpronësimin....

“Për ata që s’e dinë çfarë janë PPP-të”, Rama publikon videon nga rruga e Arbrit

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video në Facebook, ku tregohen punimet për rrugën e Arbrit. Rama shprehet se Rruga e Arbrit është një vepër...

Realizohen 35% të punimeve në Rrugën e Arbrit/ Shfaqen problematikat e para

Mbi 35% e punimeve në Rrugën e Arbrit kanë përfunduar, por një shembje që ka ndodhur muaj më parë pranë tunelit të Murrizit duket...

I mbuluar me dhè, gjendet i pajetë 45-vjeçari në Klos. Familjarët e kërkonin prej 4 ditësh (Emri)

Një 45-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim nga familjarët 4 ditë më parë, është gjetur i pajetë dhe i mbuluar me dhe në...

Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...