E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

rrufe

Kamboxhia/ Shtatë familjarë humbin jetën nga goditja e rrufesë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Kamboxhia, teksa shtatë anëtarë të një familjeje kanë humbur jetën si pasojë e goditjes nga rrufeja. Ngjarja është...

U godit nga rrufeja, futbollisti 16-vjeçar kthehet në stërvitje

Futbollisti 16-vjeçar rus, i cili në fillim të këtij muaji u godit nga një rrufe gjatë kohës që po stërvitej në fushë, është kthyer...

Moti i keq ‘pushton’ Shqipërinë, nesër reshje shiu dhe rrufe

Sot pasdite (e mërkurë, dt. 24) dhe nesër (e enjte, dt. 25) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet. Në qarqet Dibër, Elbasan,...

Video/ Po vraponte me qentë e tij, goditet nga rrufeja në mes të parkut

Një video e frikshme është regjistruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku një person duke vrapuar për t’i ikur stuhisë është goditur nga...

“Meta është një Zeus, ruajuni nga rrufetë e tij”/ Ngjela ironizon Presidentin në lidhje me tërmetet

Avokati i njohur, Spartak Ngjela ka ironizuar presidentin Ilir Meta dhe opozitën, teksa shprehet se ata po përpiqen të frikësojnë qytetarët me lajmet e...

Rrufeja godet aeroplanin ku ishte Daçiç, piloti bën ulje emergjente

Së fundmi mediat serbe kanë raportuar se aeroplani në të cilin po udhëtonte Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç është goditur nga një rrufe. Thuhet...

Polonia goditet nga rrufetë, disa persona ndërrojnë jetë

Goditjet e njëpasnjëshme të rrufeve në Poloni kanë shkaktuar vdekjen e disa personave. Raportohet se rrufetë kanë goditur vargmalet Tatra në jug të Polonisë. Televizioni...

Video/ Po filmonte shiun, qytetarin e godet rrufeja

Së fundmi kudo nëpër rrjetet sociale është bërë virale një video ku shfaqet një qytetar duke filmuar shiun dhe që goditet nga rrufeja. Raportohet se...

Letra e 6-të e Ramës dhe përgjigjia rrufe e Bashës

Nga Lutfi Dervishi/ Letra e gjashtë e Ramës: Fort i nderuar kryetar, Pikë së pari, ju falënderoj sinqerisht nga zemra për protestën e mbrëmshme. Madje,...

Video/Shqiptarët gati të nisin Luftën e III Botërore? Vjen përgjigja rrufe për Trump

“Shqiptarët janë njerëz shumë të fortë dhe shumë agresivë. Ata mund të nevrikosen dhe Urime! Jemi në Luftën e Tretë Botërore”. Kështu u shpreh...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...