E mërkurë, 8 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

Rrëmbimi

“E ndoqa me vrap derisa u lodh”, flet i riu që ndali rrëmbimin e fëmijës në Korçë

Një ngjarje e rëndë u regjistrua mbrëmë në Korçë, teksa një vajzë 4-vjeçare është tentuar të rrëmbehet ndërsa ishte me nënën e saj. Ishin banorët...

Tentoi të rrëmbente 4-vjeçaren nga e ëma, ndalohet i riu në Korçë

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Korçë, teksa një person ka tentuar të rrëmbejë një vajzë 4-vjeçare. Sipas Top Channel, një i...

Rrëmbimi i Jan Prengës, Gjykata liron babain e Altin Hajrit

Gjykata ka liruar sot nga burgu shtetasin Bajram Hajri, i cili është një nga të akuzuarit për rrëmbimin e Jan Prengës. Gjykata ka vendosur t’i...

Pengmarrja e Prengës/Flet pajtuesi gjaqeve: Ja pse u përfshi djali im nga Anglia

Kryetari i Shoqatës së Misionareve të Paqes dhe Pajtimit të Gjaqeve në Shqipëri, Nikollë Shullani ka folur në lidhje me atentatin e bërë ndaj...

Gazetarja paralajmëron: Ja çfarë ndodh nëse gjendet trupi i Jan Prengës

Gazetarja Klodiana Lala ka treguar detaje të reja në lidhje me rrëmbimin dhe ekzekutimin e shtetasit Jan Prenga. E ftuar në rubrikën “Opinion” në News24,...

VIDEO/ Pamjet 3D të rrëmbimit të Jan Prengës në Kamëz

Rrëmbimi dhe ekzekutimi i shtetasit Jan Prenga ka qenë kryefjala e bisedave për ditë me radhë. Ai u mor peng në ditët e para të...

Lëvizjet e autorëve që rrëmbyen dhe ekzekutuan Prengën, çfarë zbuluan kamerat

Zbardhet të tjera detaje për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës, trupi i të cilit ende nuk është gjetur nga policia. Në dosjen e...

Djali në burg për pengmarrjen e Prengës, babai: Eltoni ka qenë tek tezja e tij

Gjykata vendosi sot të lërë sot në burg 5 të arrestuarit në lidhje me pengmarrjen e shtetasit Jan Prenga më 17 janar të këtij...

FOTO/ Rrëmbimi dhe ekzekutimi i Jan Prengës, 5 të arrestuarit dalin në gjyq

Po zhvillohet ditën e sotme seanca gjyqësore ndaj katër të arrestuarve, të cilët dyshohen se janë të përfshirë në rrëmbimin dhe vrasjen e shtetasit...

Urdhëroi pengmarrjen e Prengës/ Kush është “mjeshtri i arratisjeve” nga burgjet

Dritan Gramoz Rexhepi ose Lulzim Murataj ishte personi që fshihej pas urdhrave për pengmarrjen e 49-vjeçarit, Jan Prenga në Kamëz. Ai është arrestuar në Ekuador...

Të fundit

‘Je heroina ime’, ish-deputeti socialist i bën dedikimin prekës të bijës

Namik Dokle ka bërë një postim prekës, teksa uron vajzën e tij. Vajza e Dokles feston ditëlindjen, dhe është me profesion mjeke. Dokle shkruan...

“I shtrenjti im, më thave shpirtin”, Rudina Dembacaj humb njeriun e shtrenjtë të familjes

Aktorja e njëkohësisht moderatorja Rudina Dembacaj, ka humbur të atin. Këtë lajm të hidhur e ka ndarë vetë aktorja me ndjekësit e saj në Instagram,...

Një vjeshtë e rëndë përpara

Nga: Veton Surroi COVID, kolaps social dhe ekonomik, negociata me Serbinë, Gjykata Speciale: Si të hyjë Kosova në vjeshtë politikisht më e fortë për t’u...

Rama ultimatum kryebashkiakëve: S’ka pushime, takoni njerëzit

Rama mblodhi sot kryebashkiakët e Partisë Socialiste. Fokusi është te Partia Socialiste, zgjedhja e strukturave e forumeve të reja si dhe fushata zgjedhore. Report Tv...

Çiljeta flet për ‘shtatzëninë’

Mediat rozë kanë shkruajtur shpesh se Çiljeta është shtatzënë. Një lajm aspak i vërtetë e që këngëtarja e ka marrë me sportivitet. Sipas lajmit që...