E enjte, 6 Gusht, 2020
30 C
Tirana

Gazetarja paralajmëron: Ja çfarë ndodh nëse gjendet trupi i Jan Prengës

Më të lexuarat

‘Bejruti qytet fantazmë’/Babai fsheh fëmijën poshtë tavolinës, prifti tmerrohet gjatë meshës

Pamje të rënda janë shpërndarë në media, duke demostruar momente prekëse sesi e përjetuan njerëzit shpërthimin në kryeqytetin libanez. Në një video të postuar...

“E bëmë për nderin e familjes, vinte tek e afërmja jonë”, vëllezërit zbardhin konfliktin me taksistin 71-vjeçar

Vëllezërit Shera kanë pranuar vrasjen e taksistit 71-vjeçar, ndërsa kanë thënë se ishin përpjekur që të zgjidhnin një konflikt. Dy vëllezërit Arsil dhe Sajmir Shera...

Meta dekreton me shpallje 4 ligje të qeverisë

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot me shpallje 4 ligje të miratuara nga Kuvendi i Shqipërisë. Me anë të një njoftimi, Presidenca bën me dije...

Këta janë dy vëllezërit që vranë taksistin 71-vjeçar, ja çfarë iu gjeti policia gjatë kontrollit të befasishëm 

Arsil dhe Saimir Shera janë të dyshuarit kryesor për vrasjen e taksistit 71-vjeçar, Abdulla Budlla. Policia thotë se arrestuan 32-vjeçarin Sajmir Shera, i dënuar...

VIDEO/ Shpërthim masiv në Bejrut, shkatërrohen ndërtesa të tëra

Një shpërthim masiv ka tronditur ditën e sotme Bejrutin. Shpërthimi ka qenë aq i madh saqë ka shkatërruar ndërtesat që ndodheshin afër, duke ngritur...

Shqipëria regjistron bilancin më të rëndë që nga shpërthimi i pandemisë

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 6 viktima nga koronavirusi. Fatkeqësisht nuk e kanë fituar dot betejën...

Kosovë/ Në kulmin e pandemisë, infermierët dalin në protestë

Në kulmin e pandemisë, disa infermierë kanë dalë duke protestuar në Kosovë. “Kërkesa jonë, e drejtë dhe direkte është që nga 18 euro (për ndërrimin...

“Nuk e ka zakon malësori të tallet me vdekjen e dikujt”, qytetari bën ‘për një lek’ Berishën

Kreu i qeverisë Edi Rama, postoi disa vargje në rrjetet sociale, për të nderuar nënën e tij. Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon Ramën, që nuk...

Imazhet satelitore tregojnë katastrofën e vërtetë të shpërthimit në Bejrut

Imazhet satelitore japin një pasqyrë më të qartë të shtrirjes së vërtetë të shkatërrimit në Bejrut pasi një depo e mbushur me kimikate të...

Paralajmërimi i Bill Gates: Koronavirusi asgjë para krizës së re që po na afrohet

Filantropi i njohur, Bill Gates, ka paralajmëruar se kriza e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, nuk është asgjë përpara asaj që po afron. Në një...

Gazetarja Klodiana Lala ka treguar detaje të reja në lidhje me rrëmbimin dhe ekzekutimin e shtetasit Jan Prenga.

E ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, Lala deklaroi se pengmarrja e 49-vjeçarit është urdhëruar nga Dritan Rexhepi. Ajo shtoi se Rexhepi i kishte premtuar familjes së Prengës se nëse vëllai i tij do i kthente mallin, do ta kthenin në shtëpi të gjallë.

Sipas saj, nëse trupi i Prengës gjendet, të gjithë personat e përfshirë rrezikojnë automatikisht burgim të përjetshëm.

“Rezulton një kohë jo shumë e gjatë nga momenti kur fugoni i bardhë del nga resorti dhe momenti kur kthehet prapë. Nga të gjitha verifikimet e bëra në zonë, ka vetëm një rrugëdalje dhe duhet të kthehen mbrapsht për të arritur sërish në resort. Ka dyshime të forta që është groposur në atë zonë, por është e vështirë, sepse mjafton të kenë hapur një gropë, ta kenë mbuluar me disa shkurre, dhe policia nuk ka qen. Në rrethinat e Shijakut ka grupe që vijojnë e vijojnë kërkimet. Prokuroria e Tiranës e ka kaluar dosjen voluminoze në SPAK. Aty pritet të vijojnë hetimet. Thuhet se Dritan Rexhepi i kishte dhënë fjalën familjes që do ta kthente pengun, por më pas ai dëgjohet duke thënë se ata i kishin dalë nga fjala dhe pengu ka ndërruar jetë.

Pamjet filmike kanë fokusuar targat, lëvizjet konkrete, në një moment personat shfaqen pa maskë, i kanë hedhur në tokë bashkë me rrobat, për t’i djegur. Pra, kanë vepruar si një grup i strukturuar kriminal, për të zhdukur gjurmët e tyre. Është një dosje e vështirë, por dhe një hetim i bërë mirë deri më tani. Duhet një dorë e fortë, sa i përket prokurorisë, për të çuar pas hekurave autorët e këtij krimi, që i përkasin botës së krimit. Nëse gjendet trupi i Prengës, të gjithë personat e përfshirë rrezikojnë automatikisht burgim të përjetshëm”, tha ajo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A do rikthehet sërish “Shiko kush luan”? Luana Vjollca i jep fund pritjes, ja çfarë thotë

Pas tre sezonesh të suksesshme, “Shiko kush luan” që moderohet nga Luana Vjollca, do të rikthehet edhe këtë vit në ekranin e “Top Channel”....

Macron viziton Bejrutin pas shpërthimit, bën thirrje për reforma

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka arritur të enjten në Bejrut, pas shpërthimit të 4 gushtit që ka lënë të vdekur qindra persona dhe ka...

Pandemia/ Tjetër ditë e zezë për Kosovën

Sot është regjistruar një tjetër ditë e zezë për Kosovën, si pasojë e pandemisë. IKSHP-ja njofton se gjatë 24 orëve të fundit, kanë ndërruar jetë...

Pse opozita s’doli në protesta, kundër ndryshimeve Kushtetuese

Nga: Kreshnik Spahiu Vetëm po të kaloni mbi trupin e Lul Bashës, do mund ta ndryshoni Kushtetutën. Kjo është barcaleta që këto kohë qesh çdo...

Bejruti u godit nga një raketë? Videoja që nxjerr fakte tronditëse

Autoritetet në Bejrut ende nuk e kanë të qartë plotësisht se çfarë e shkaktoi tragjedinë. Bëhet fjalë për më tepër se 130 të vdekur,...