E mërkurë, 15 Korrik, 2020
30 C
Tirana

Etiketa

rëndësishëm

Meta takohet me Macron: Bashkëpunimi me Francën, shumë i rëndësishëm

Presidenti Ilir Meta mbrëmjen e kaluar ka zhvilluar një takim me homologun francez Emmanuel Macron. Ndërkohë sot Kreu i Shtetit ka bërë një postim në...

Ismail Kadare fiton çmimin e rëndësishëm në Korenë e Jugut

Shkrimtari i mirënjohur shqiptar Ismail Kadare na ka bërë edhe njëherë krenarë duke marrë një çmim të rëndësishëm në Korenë e Jugut. Ai është...

Kërkoni punë në SHBA? Ambasada jep njoftimin e rëndësishëm

Ambasada amerikane ka dhënë ditën e sotme një njoftim mjaft të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët që janë në kërkim të një pune nëpërmjet...

Federata Angleze merr vendimin e rëndësishëm në respekt të myslimanëve

Imazhi i Contes, i cili lag me shampanjë lojtarët e Chelsea pas fitores së FA Cup 2018, do të kujtohet si festa e fundit...

“Nisin punimet në këtë aks”, ARRSH jep njoftimin e rëndësishëm: Si devijon trafiku

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se duke filluar nga dita e premte do të kryhen punime në disa akse. Punimet do të bëhen...

Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor takim me Ramën: Diskutim të rëndësishëm…

Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në KE, Genoveva Ruiz Calavera ndodhet në një vizitë zyrtare, në Tiranë. Gjatë vizitës së saj, Calavera ka takuar edhe...

Kërkoni të ndryshoni pronësinë e mjetit? DPSHTRR jep njoftimin e rëndësishëm

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor njofton se ndërrimi i pronësisë së mjetit tashmë mund të kryhet më lehtë. Mjafton të paraqitni...

Ambasadorja gjermane: E bindur se KLP dhe KLGJ, janë gurë të rëndësishëm për Shqipërinë

Ambasadorja gjermane në Tiranë Susanne Schütz në një deklaratë lidhur me Reformën në Drejtësi është shprehur se kjo është një javë vendimesh të rëndësishme,...

Ambasada italiane në Tiranë ka një njoftim të rëndësishëm për emigrantët

Ambasada e Italisë në Tiranë ka dhënë njoftimin mjaft të rëndësishëm për emigrantët. Ata kanë lehtësuar procedurën e përkthimit të dokumenteve, duke ulur gjithashtu...

Vendimi i rëndësishëm i Champions League, tani nuk do e ketë fajin arbitri

Pritja ka marrë fund dhe Video Assistant Referee (VAR) do të aplikohet tashmë edhe në kompeticionet e UEFA-s, përfshi Ligën e Kampionëve, Europianin U21,...

Të fundit

Rama: Nëse Basha nuk e do më paktin e 5 Qershorit, e heqim

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të kreut të PD-së, Lulzim Basha, lidhur me marrëveshjen e 5 qershorit. Basha deklaroi më herët sot se...

“Shkelje e marrëveshjes së 5 qershorit”/ Rama i përgjigjet zyrtarit të CDU-së

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deklaratave të nënkryetarit të grupit CDU-CSU, së Bundestagut gjerman, David Wadephul. Ky i fundit është shprehur se miratimi i...

Ndryshimet kushtetuese/ Rama: Reagimi i Metës dhe opozitës i papranueshëm

Kryeministri Edi Rama ka folur rreth votimit të djeshëm për listat e hapura dhe ndalimin e koalicioneve nga Komisioni i Ligjeve. Në një konferencë për...

Soreca: Pa reformën zgjedhore nuk fillon konferenca e parë ndërqeveritare

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, ka kërkuar nga palët politike që të vijojnë me zbatimin e marrëveshjes së 5 qershorit. Nga Vlora, Soreca...

U nisën të pastër, pas një muaji peshkatarët kthehen të infektuar me koronavirus

Një ngjarje e çuditshme është regjistruar në Argjentinë, ku disa peshkatarë që kishin më shumë se një muaj në det të hapur kanë rezultuar...