E martë, 26 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

regjisori

U izolua në shtëpi me familjen, koronavirusi i merr jetën regjisorit të njohur

Koronavirusi vijon të përhapet me ritme të shpejta, duke shkaktuar mijëra viktima në një kohë të shkurtër. Virusi i ka marrë jetën edhe regjisorit të...

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë regjisori Gjergj Xhuvani

Ndahet nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori Gjergj Xhuvani. Prej kohësh, ai vuante nga një sëmundje e rëndë dhe kishte shkuar në një spital...

“Erion Veliaj më quajti hajdut”, revoltohet regjisori: Do të padis

Regjisori Kastriot Çipi, përmes një statusi në 'Facebook' shkruan se do të padisë Erion Veliajn për shpifje. Veliaj, mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Opinion’ e...

E-maili/“Gërdeci”, Berisha i kthen përgjigje Guy Lawson: Ja pse ju jeni regjisori i mashtrimeve!

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha i përgjigjet gazetarit amerikan, Guy Lawson, duke theksuar se ai jo vetëm që nuk është i mashtruar,...

Letra për Enverin: Regjisori Bujar Kapexhiu u bën thirrje aktorëve që të mësojnë nga televizioni italian (fotot e panjohura)

Dokumenti që po publikojmë në këtë kapitull të librit i përket datës 17 mars të vitit 1973 ku funksionari i lartë i Komitetit Qëndror...

Shpërthen regjisori shqiptar: “Agimi i Artë” nuk përfaqëson popullin grek

Regjisori Laert Vasili, ka folur sot në emisionin “Dritare me Rudinën” në "News24", për vrasjen e shqiptarit Petrit Zifle, nga një ekstremist i "Agimit...

Kinematografia në zi, shuhet regjisori i madh italian

Është shuar në moshën 77-vjeçare Bernardo Bertolucci. Ai ishte një nga regjisorët më të shquar të kinemasë italiane dhe jo vetëm.  Regjisori i filmit të...

Regjisori shqiptar mesazh në greqisht nënës së 35-vjeçarit: Mos i çoni fëmijët tuaj si mish për top tek “Agimi i Artë”

Regjisori Laert Vasili i është drejtuar me një mesazh minoritarëve, dhe veçanërisht nënës së 35-vjeçarit të ndjerë Kostandin Kaçifas, i vrarë nga forcat RENEA...

Budina: Kemi një qeveri të paskrupullt, Teatrin do e mbrojmë me trupat tanë!

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka apeluar ndaj deputetëve, që të tërhiqen nga ligji për shembjen e Teatrit Kombëtar. Sipas regjisorit Edmond Budina,...

Regjisori Altin Basha nuk i flet më. Ish-aktori i “Portokalli”-së tregon arsyen

U bë një kohë e gjatë që mediat rozë janë marrë me largimin e aktorëve të humorit nga “Portokalli"-a. I referohemi aktorëve; Erion Isai,...

Të fundit

AKU inspekton 484 biznese, gjobiten 2 prej tyre

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ditën e sotme ka kryer 484 inspektime të bizneseve ushqimore dhe ka gjobitur 2 prej tyre. Raportohet se bizneset e gjobitura...

Meta, Basha e Rama ‘ulen’ së bashku për birra (FOTO)

Bizneset çdo ditë e më shumë po ankohen për pasojat që ka lënë pandemia. Fundjavat janë gjithmonë të bllokuara, duke ndikuar gjithmonë e më...

Turqi/ Politika luan me fatin e mijëra refugjatëve

Turqia i joshi refugjatët në kufirin me Greqinë. Por megjithatë BE-ja mbeti për ta e paarritshme. Tani refugjatët ndodhen sërish të bllokuar në Turqi. Shumë...

Pandemia/ Ta kanë rritur rrogën? Pipero flet troç (VIDEO)

Mjeku Pëllumb Pipero është kthyer në një personazh në përditshmërinë tonë, si pasojë e këshillave për COVID-19. Dalja e tij e shpeshtë në ekran,...

Boris Johnson tregon problemin shëndetësor që i shkaktoi koronavirusi

Kryeministri britanik Boris Johnson ditën e sotme tregoi problemin shëndetësor që i shkaktoi koronavirusi. Johnson deklaroi se aktualisht ka probleme me shikimin. Në daljen e fundit...
WhatsApp KONTAKTO TT